Кількість жертв ракетного обстрілу другого найбільшого міста Азербайджану – Гянджі – зросла до дев’яти, усі вони – цивільні, серед загиблих чотири жінки, повідомила пресслужба генеральної прокуратури Азербайджану 11 жовтня.
Атаку на місто вчинили збройні сили Вірменії приблизно о 2.00 сьогодні вночі, під обстріл потрапив багатоквартирний будинок, уточнили в генпрокуратурі. Обстріл був важким, підкреслило відомство.
Кількість постраждалих зросла до 34, серед поранених є діти, додали в міністерстві закордонних справ країни.
Міноборони Азербайджану повідомило, що ракетний та артилерійський обстріл міст і районів, які розташовані поза зоною бойових дій, ведуть з учорашнього дня.
“10 та 11 жовтня в різний час окупаційні війська обстріляли міста Гянджа і Мінгячевір, а також села Геранбойського, Тертерського, Агдамського, Агджабедінського, Фізулінського і Джебраїльського районів. Унаслідок обстрілу є численні втрати серед мирного населення, цивільній інфраструктурі завдано серйозної шкоди. Відповідальність за загострення ситуації в регіоні повністю лежить на політичному та військовому керівництві Вірменії”, – заявили в оборонному відомстві Азербайджану.
Турецький телеканал TRT World оприлюднив у Twitter відео наслідків обстрілу в Гянджі.
1991 року за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.
4 жовтня ракетний та артилерійський вогонь вели по кількох азербайджанських населених пунктах, серед яких міста Гянджа, Мінгечаур і Тертер. Відповідальність за обстріли взяло на себе керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.
6 жовтня Азербайджан заявив про готовність надати гуманітарні коридори для громадян Вірменії в зоні конфлікту.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабаху з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир’я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.