ЗНО – 2020 в умовах карантину. Що потрібно знати випускникам аби успішно скласти іспит

Карантин карантином, а іспити ніхто не відміняв. Мова йде про зовнішнє незалежне оцінювання. Щороку сотні випускників ретельно готуються до тестування, адже від цього залежить їх вступ до вищого навчального закладу. Цьогоріч випускникам доведеться пройти новий шлях тестування, бо COVID-19 вніс свої корективи. Проте сесії бути. А розпочнеться вона через місяць 30 червня.

До зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування допускатимуться особи з температурою нижче 37,2 0С, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках. Про це йдеться у рекомендаціях щодо проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ у період карантину через COVID-19.

Перед початком тестування в учасників та залучених осіб вимірюватимуть температуру та оцінюватимуть наявність респіраторних хвороб. До участі у тестуванні та виконанні службових обов’язків допускатимуться особи, у яких:

температура тіла становитиме не більше 37,2 0С, будуть відсутні ознаки респіраторних хвороб (кашель, нежить, біль у горлі, загальна слабкість), буде одягнено маску або респіратор, які закриватимуть ніс та рот.

Місця для проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ мають відповідати таким вимогам:

дистанція між учасниками під час тестування – не менше 1,2 метра один від одного, на вході до будівлі – місце для обробки рук антисептиком, у санітарних кімнатах – рідке мило, антисептики та паперові рушники; під час тестування, за сприятливої погоди, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях; до будівлі не допускатимуться супроводжуючі особи – крім тих, які супроводжуватимуть осіб з інвалідністю; у місцях проведення тестування чергуватимуть медичні працівники; на виході розміщуватимуться контейнери або урни з кришкою для використаних масок; перед і після тестування аудиторії провітрюються не менше 30 хв; після тестування поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння очищуються та дезінфікуються.

Організатори тестування та іспитів повинні проінформувати учасників про:

ознаки респіраторних захворювань, які можуть бути підставою для недопущення до тестування та іспитів; можливість участі у додаткових сесіях тестування для осіб, яких не допустять до тестування за станом здоров’я; протиепідемічні заходи, яких необхідно дотримуватись під час тестування.

Пункти тестування будуть забезпечені антисептиками, дезінфікуючими засобами для прибирання, а кожен учасник отримає захисну маску. Респіратори можна використовувати протягом всього тестування, захисні маски необхідно змінювати кожні 3 години або якщо маска забруднилась чи стала вологою.

Відтак основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня. До 4 червня 2020 року на інформаційних сторінках будуть розміщені запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань. Про це йдеться на офіційному сайті Центру якості оцінювання освіти. 

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зреєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *