Жоден із двох кандидатів у президенти США не влаштовує Кремль повною мірою – Politico

Найбільше Кремль приваблює позиція Трампа щодо України – закінчити війну «за один день», ймовірно, змусивши Київ піти на територіальні поступки.

Загальна думка полягає в тому, що Кремль знову бажає бачити Дональда Трампа на посаді президента США. Але реальність така, що жоден із двох кандидатів навряд чи може дати Росії те, чого вона хоче.

Про це пише Politico, передає “Слово і Діло“.

Видання нагадує, що Трамп з часу своєї першої президентської кампанії мав певний рівень захоплення з боку Москви. Точніше Володимиру Путіну подобалося те, що він подобається Трампу.

Російській еліті, на відміну від еліти Західної Європи, також подобається образ Трампа як сильного лідера та багатія.

Крім того, конспірологічне мислення республіканця перегукується з укоріненим переконанням багатьох росіян, що прості американці є «заручниками глибинної держави».

Приваблює позиція Трампа щодо України

Але найбільше Кремль, звичайно, приваблює позиція Трампа щодо України – закінчити війну «за один день», ймовірно, змусивши Київ піти на територіальні поступки. Його кандидат у віцепрезиденти Джей Ді Венс також затятий критик надання Україні додаткової допомоги.

Але, зазначає видання, Трамп має і зворотний бік, який не подобається Москві ще з часів його першого президентського терміну – він не завжди виконує свої обіцянки. Зокрема, він не виконав обіцянки щодо відновлення відносин із Росією та зняття західних санкцій.

Зараз у Москві також сумніваються, що ворожість США вдасться розвіяти навіть дружньому Кремлю президенту.

Крім того, на думку експертів, обіцянка Трампа швидко припинити війну, навіть якщо це передбачає територіальні поступки з боку України, може виявитися не найкращим результатом для Путіна, який «зробив війну центральним елементом своєї спадщини, і тому він вестиме її стільки, скільки йому потрібно, скільки він захоче і зможе».

У цій ситуації Кремлю більше могла б допомогти Камала Гарріс. Вона пропонує Путіну ідеальне тло для виправдання його нескінченної війни проти того, що він називає «американською гегемонією».

Враховуючи те, що Кремлю не надто вигідні обидва кандидати, його зусилля більше спрямовані на посилення хаосу та поляризації в США, а також підриву віри у вибори загалом.

До теми: У США конгресмени просять Байдена дозволити Польщі збивати російські ракети над Україною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *