Зеленський заявив, що сумнівається в ефективності антикризових програм уряду

Президент України Володимир Зеленський під час наради 3 серпня заявив, що сумнівається в ефективності антикризових програм уряду. Про це повідомляє сайт глави держави.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко доповів президенту про результати економічних заходів, запроваджених для мінімізації негативного впливу епідемії коронавірусу.

За словами міністра, уряд відшкодовує дві третини зарплати 358 тис. громадянам, працевлаштованим 180 тис. фізособам-підприємцям, які перебувають у вимушених тимчасових відпустках і тому втратили дохід.

Петрашко зазначив, що Кабмін максимально спростив виплати у зв’язку з безробіттям, надаючи допомогу 510 тис. громадян, а також продовжує реалізацію програми “Доступні кредити 5–7–9%”.

Зі свого боку, Зеленський підкреслив, що не впевнений, чи дійсно ці програми предметно допомагають великій кількості українців.

Це красиво звучить. Але багато хто постраждав, утратив роботу, пішов у вимушену відпустку. У цілому люди сьогодні отримують значно менше. Держава повинна або давати можливості робити щось самому, або забезпечувати місцем роботи. Настав той момент життя, коли треба створювати величезну кількість робочих місць. І перезапуск державних підприємств, промисловості має відіграти в цьому стратегічну роль“, – сказав президент.

Із 12 березня в Україні запровадили карантин через поширення коронавірусної інфекції. З 11 травня карантинні обмеження почали пом’якшувати. 20 травня Кабмін запровадив так званий адаптивний карантин: регіональній владі дали право послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.

Уряд запровадив програми допомоги громадянам з метою мінімізації наслідків карантину. Зокрема, 22 квітня Кабмін України встановив допомогу у зв’язку з частковим безробіттям, по виплати українці можуть звертатися до центрів зайнятості.

Програма “Доступні кредити 579%” для малого та середнього бізнесу стартувала в лютому. Її реалізовує Фонд розвитку підприємництва. У Міністерстві фінансів повідомляли, що програма передбачає створення умов для здешевлення і доступності кредитів завдяки компенсації відсоткової ставки до рівня 5%, 7% і 9% річних за кредитами в національній валюті, а також наданню часткових гарантій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *