Зеленський ввів у дію рішення РНБО про відновлення довіри до конституційного судочинства

Кабмін отримав доручення ввести реєстр декларацій чиновників, надати доступ НАЗК до реєстрів і банків даних держорганів з обмеженим доступом, підготувати закон Про відновлення чесноти конституційного судочинства

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення, ухвалене на екстреному засіданні РНБО щодо відновлення довіри до конституційного судочинства. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема, президент підписав указ № 477/220 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 жовтня 2020 року” “Про вжиття заходів для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів та довіри до конституційного судочинства”.

У документі наголошується, що для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів і довіри до конституційного судочинства Кабінет Міністрів повинен:

невідкладно вжити заходів щодо ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; вирішити питання безпосереднього автоматизованого доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформаційно-телекомунікаційних та довідкових систем, реєстрів, банків даних, зокрема тих, які містять інформацію з обмеженим доступом, держателем яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, для отримання інформації, необхідної для виконання повноважень; вирішити питання про підготовку та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту закону про відновлення доброчесності конституційного судочинства в інтересах народу України, який буде визначений президентом як невідкладний.

Комісії з питань правової реформи рекомендовано активізувати діяльність з підготовки пропозицій щодо судової реформи. Контроль за виконанням рішення РНБО покладається на її секретаря. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційною норму про кримінальну відповідальність за декларування недостовірних відомостей, чим викликав критику з боку як правоохоронних, так і контрольних органів. Згідно з рішенням КСУ, кримінальна відповідальність за декларування недостовірних відомостей є “надмірним покаранням” для людини.

Своїм рішенням Конституційний суд України заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Суд позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, які використовуються для проведення перевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. У зв’язку з цим жоден керівник держоргану не може бути офіційно призначений на посаду. 

Президент України у свою чергу заявив, що система електронного декларування доходів продовжить свою роботу, незважаючи на рішення Конституційного Суду.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що дії Конституційного Суду пов’язані з планом підриву державності України.

Пізніше стало відомо, що Кабмін зобов’язав Національне агентство із запобігання корупції невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *