Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном 8 жовтня в Лондоні закликав надати Україні план дій щодо членства в НАТО. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 8 жовтня у своїй прямій трансляції на сторінці у Facebook.
“Окремо говорили про НАТО. Наш президент був дуже чітким. Він сказав, що Україні потрібен план дій щодо членства, і що членство в НАТО сприятиме українській безпеці та обороні”, – зазначив Кулеба.
Міністр додав, що про це йшлося під час неформальної розмови, коли обидві сторони називали речі своїми іменами.
https://www.facebook.com/dmytro.kuleba/videos/10158637325403389/
Зеленський сьогодні обговорив із Джонсоном також поліпшення торгівлі між країнами, зокрема продаж української сільгосппродукції “за привабливими цінами”.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року після анексії Криму Росією і початку збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості”. Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року цілковитної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
Український парламент 7 лютого 2019 року ухвалив закон про занесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства в Європейському союзі й НАТО. Закон набув чинності 21 лютого.
2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 12 червня 2020-го Україна дістала статус партнера розширених можливостей.
Україна і Великобританія ведуть військове співробітництво із 2014 року. Великобританія із цього часу постачала для потреб ЗСУ військову допомогу. У серпні 2020 року посол України в Лондоні Вадим Пристайко заявив, що готують великий контракт із Великобританією не тільки на придбання, але й на виробництво в Україні летального озброєння.
7 жовтня міністри оборони України та Великобританії підписали меморандум про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сфері. У цьому документі йдеться про постачання сучасних зразків військової техніки та новітнього високоточного озброєння, налагодження виробництва окремих видів військової продукції в Україні та будівництво об’єктів базування ВМС України.