Президент України Володимир Зеленський не підписав ухваленого Верховною Радою 3 липня закону, який передбачає запровадження інституту “кандидатського резерву” для державної служби. Про це 27 липня повідомив сайт глави держави.
“Зеленський повернув до Верховної Ради закон “Про внесення змін до закону України “Про державну службу” щодо кандидатського резерву” із власними пропозиціями. Володимир Зеленський підтримує відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби. Водночас президент наголошує на необхідності дотримання одного із принципів держслужби… – принципу стабільності, зокрема й у роботі державних службовців, які обіймають посади державної служби категорії “А”, і вважає за необхідне забезпечити для них гарантовану законом незалежність від змін політичного керівництва держави і державних органів”, – ідеться в повідомленні.
В Офісі президента розповіли, що глава держави “пропонує скасувати положення, якими встановлено, що суб’єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення державного службовця з посади державної служби категорії “А” із власної ініціативи, за поданням прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців із дня призначення прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу)“.
“Зеленський вважає вкрай важливим і нагальним компетентне посилення складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Відповідно, пропонує включити до складу Комісії представників основних державних інституцій, які спроможні фахово надати оцінку особі, що претендує на зайняття посади державної служби категорії “А”, щодо її професійної компетентності, а саме: стратегічного бачення, глибокого розуміння стратегічних національних інтересів, здатності визначати напрями розвитку та здійснювати аналіз та оцінку проблем і перспектив сталого розвитку України, розуміти актуальність проблем і викликів у відповідній сфері суспільного й державного життя, а також спроможності до реалізації амбітних реформ“, – пояснили в Офісі президента.
Ініціаторами закону є нардепи від “Слуги народу” Андрій Клочко, Олександр Корнієнко та Віталій Безгін, а також нардепка від “Батьківщини” Альона Шкрум.