Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон 810-IX про скорочення “зелених” тарифів. Про це 31 липня на своїй сторінці у Facebook повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
“Цей закон дасть змогу знизити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій – на 7,5%. На практиці це означатиме, що держава й усі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно”, – зазначив глава Кабміну.
За його словами, до 2030 року меморандум із виробниками “зеленої” енергетики дасть можливість зменшити обсяг виплат “зеленої генерації” приблизно на €2 млрд.
Шмигаль вважає, що цей закон сприятиме збалансуванню ринку електроенергії, захистить права інвесторів і дасть змогу уникнути підвищення тарифів на електроенергію для людей.
https://www.facebook.com/dshmyhal/posts/176158607284684
3 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №3658 у першому читанні. До другого читання нардепи внесли до законопроєкту понад тисячу поправок.
Ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк у своєму Facebook опублікував посилання на новину про те, що нібито нардеп від “Слуги народу” Андрій Герус обговорював із нардепом від групи “За майбутнє” Ігорем Палицею, якого у ЗМІ пов’язують із бізнесменом Ігорем Коломойським, поправку до законопроєкту про зниження тарифу на 40–50%.
Інвестори заявляли, що ухвалення рішень, не погоджених у меморандумі, змусить їх звертатися до міжнародних арбітражів. За підрахунками Центру Разумкова, загальна сума збитків для України в арбітражах може досягати 250 млрд.
На початку липня конгресмени США закликали президента України Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в “зелену” енергетику і допомогти закріпити вже наявні домовленості законодавчо, писав “Укрінформ”.
17 липня і в день голосування інвестори в “зелену” енергетику і працівники галузі вийшли на мітинг під Верховну Раду і Офіс президента України у зв’язку з ризиком зриву голосування за урядовий законопроєкт №3658. Проект закону передбачає зниження “зеленого” тарифу на основі меморандуму між урядом України та міжнародними інвесторами за посередництва Європейської енергоспільноти.
21 липня Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №3658.