Презентовані Виконавчим комітетом реформ України на чолі з Михайлом Саакашвілі пропозиції щодо реформи містобудування розроблено в інтересах великих забудовників і можуть серйозно загальмувати реалізацію реформи, заявив на своїй сторінці у Facebook заступник директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Кирило Молчанов.
Він підкреслив, що презентація пропозицій Офісу простих рішень відбулася за активної участі Конфедерації будівельників України і за особистої модерації її голови Льва Парцхаладзе.
“Пропозиції президента, озвучені за чіткого сприяння структури Парцхаладзе – більше схожі на чергову спробу зупинити наболілу реформу, або хоча б загальмувати її. Адже, переважно, Офіс пропонує зупинити реформу ДАБІ, яка вже стартувала, і піти зовсім іншим шляхом, що тільки на руку великим забудовникам. Можливо, саме із цією метою ініціативи Саакашвілі йдуть прямо врозріз реформі, яку підтримує особисто президент [Володимир] Зеленський”, – припускає експерт.
За його словами, спонукати Саакашвілі виступити з такими ініціативами цілком могли великі будівельні гравці на ринку нерухомості.
“Модератор презентації Саакашвілі Парцхаладзе не зацікавлений у реформі, як один із найбільших забудовників. Також не підтримують реформу [київські забудовники Андрій] Вавриш, [Дмитро] Ісаєнко й інші власники великих будівельних компаній. Вони швидше бояться реформи ДАБІ, яка ламає монополії і зрозумілі їм “схеми”. А період лихоліття, коли стара система вже не працює”, – зазначив Молчанов.
По суті ініціатив Саакашвілі він заявив, що вони “явно не нові, і доволі давно викликають багато запитань, передусім у контексті ліквідації корупції в будівництві. Озвучені Саакашвілі ініціативи вже давно ходять у вигляді пропозицій від різних забудовників. Одна з головних реформаторських новел Офісу простих рішень – створення Містобудівного кадастру як єдиного джерела містобудівної інформації. Але це те ж саме, що і Єдина електронна система містобудування, яку вже запустили експериментально, і незабаром вона має запрацювати на постійній основі. І на базі вже запущеної Єдиної системи містобудування цілком можна розвивати все те, що пропонує Саакашвілі”.
Експерт додав, що створити містобудівний кадастр хотіли ще 2011 року, коли ухвалювали закон про регулювання містобудівної діяльності.
“Президентом Конфедерації будівельників України і в той час був Парцхаладзе й уже тоді виступав за реалізацію цієї ідеї. Ось тільки з листопада 2016-го до жовтня 2019-го Парцхаладзе був заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з питань будівельної галузі. І не робив жодного містобудівного кадастру, який пропагував до приходу на посаду, і пропонує зараз, коли вже пішов із влади. Що ж йому заважало його створити на високих посадах? Відповідь на це запитання лежить на поверхні, точка сидіння визначаєте точку зору, – написав Молчанов. – Загалом, спостерігаємо, як ретрогради продовжують ламати списи в надії згортання змін у ДАБІ, але як кажуть – караван іде”.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2944845952409148&id=100006513155033
2 червня “24 канал” написав, що Лев Парцхаладзе планує ввійти у виконком Національної ради реформ, яку 7 травня очолив експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі.
За інформацією ЗМІ, призначення Парцхаладзе в раду реформ при президенті нібито лобіювали глава Офісу президента Андрій Єрмак та міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.