Його не раз називали можливим кандидатом в мери Києва від партії “Слуга народу”. Реальність виявилася дещо іншою
Народний депутат України Олександр Ткаченко став новим міністром культури. Напередодні його кандидатуру підтримали фракції “Слуга народу”, сьогодні за нього проголосувало 263 депутати у залі Верховної Ради.
Таким чином, міністерство отримало керівника без приставки в. о. До цього, нагадаємо, в. о. голови міністерства була Світлана Фоменко. Вона займала цю посаду з моменту відставки екс-міністра культури, молоді і спорту Володимира Бородянського.
Згодом, як відомо, міністерства розділили. Тепер пост Ткаченко називається “міністр культури та інформаційної політики”.
Раніше ім’я Олександра Ткаченка активно згадувалося в контексті майбутніх виборів мера Києва. Однак, замість участі в передвиборній кампанії він отримав міністерський портфель.
Тепер детальніше про нового міністра.
Хто такий Олександр Ткаченко?
– Олександр Ткаченко народився 22 січня 1966 року в Києві.
– У 1990 році закінчив факультет журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.
– В 2016 році отримав диплом Harvard Business School по програмі “Business of Entertainment, Media and Sports”.
– У 2018 році завершив навчання в INSEAD Business School в Сінгапурі за програмою “Value Creation for Owners and Directors”.
Журналістська кар’єра
В різний час Олександр Ткаченко був редактором і ведучим програми “Молодіжна студія “Гарт” на УТ-1, кореспондентом українського представництва Reuters в Києві, вів власну передачу “Післямова”, створював ще одну авторську програму “Обличчя світу”.
Пізніше кілька років вів авторську програму “Tkachenko.UA” на каналі “1+1”.
Кар’єра в медіабізнесі
Був одним з ініціаторів створення в Україні Суспільного телерадіомовлення. Керував “Новим каналом”, був одним з акціонерів “Одеської кіностудії”, працював у Москві на “Рен-ТВ”.
З серпня 2008 року по 19 серпня 2019 року обіймав посаду генерального директора групи 1+1 медіа. Саме з цієї посади він перейшов в політику, ставши спочатку кандидатом у народні депутати, а потім народним депутатом IX скликання.
Цікаво
Ткаченко – один з ініціаторів закону про медіа. Який незабаром має бути винесений у парламент для першого читання.
Декларація
Згідно декларації за 2019 рік, у Ткаченка є квартира площею 132,7 квадрата в Києві, дачний будинок під Києвом площею 267,3 квадрата, а також земельна ділянка (1459 квадратів).
Ткаченко також задекларував два службових автомобілі “1+1” моделі Land Rover. Ще один Land Rover міністр орендує (теж у 1+1).
Всього в сім’ї Ткаченко 5 автомобілів. Ще два BMW записані на дружину.
Минулого року Олександр Ткаченко заробив майже 3,7 млн грн під час роботи на “1+1”. Ще 170 тис. зарплати він отримав на роботі у Верховній Раді.
Кримінальна справа
У листопаді минулого року суд зобов’язав НАБУ і ДБР відкрити кримінальне провадження щодо Олександра Ткаченка.
Раніше стало відомо про те, що Ткаченко користується маєтком у природоохоронній зоні на Трухановому острові: на ділянці 4 га розташовані великий будинок і два менші та озерце. Ткаченко заявив, що лише орендував там на півроку будинок.
Звинувачення у рейдерстві
Кілька днів тому “Гільдія кінематографістів Одеси” звернулася до Верховної Ради з проханням не допустити призначення Ткаченка на пост міністра культури.
Гільдія заявила, що Ткаченко є рейдером і незаконно отримав під контроль “Одеську кіностудію”. Подібні звинувачення на адресу Ткаченка звучали і раніше.
Крім того, вчора, 3 червня, директор ДП “Укркінохроніка” Аліна Хорошилова звинуватила народного депутата Олександра Ткаченка в умисному спотворенні фактів діяльності “Укркінохроніки”.
Раніше, наприкінці травня колектив “Укркінохроніки” заявив про спроби рейдерської атаки зі сторони Олександра Ткаченка.