Закриті ресторани і комендантська година: Які країни повернули жорсткий карантин і як він змінився

Розповідаємо, де вже ввели обмеження і як вони можуть відрізнятися від весняного карантину

Країни одна за одною повертають жорсткий карантин, щоб не перевантажувати лікарні через пандемію коронавірусу. Кафе, бари, ресторани знову закриваються. На вулиці просять носити маску, деякі уряди і зовсім вводять комендантську годину.

Розповідаємо, де вже ввели обмеження і як вони можуть відрізнятися від весняного карантину.

Польща

У сусідній Польщі вже завтра, 24 жовтня, почне діяти жорсткий карантин. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький навіть заявив, що вся країна опиниться в “червоній” зоні, передає “Польське радіо”.

Число заражених Covid-19 стрімко зростає – за добу в Польщі виявили більше 13 тис. випадків (при населенні 37 млн осіб). Водночас за добу зафіксували 150 летальних випадків.

Отже, які обмеження діятимуть у Польщі?

Школярі з 4 по 8 клас навчатимуться дистанційно; з 8 до 16 годин підлітки можуть виходити з дому тільки під наглядом дорослих; гастрономічні заклади можуть надавати послуги тільки на винос протягом найближчих 2 тижнів з можливістю продовження; заборона на збори більше 5 осіб, за винятком людей, які проживають разом і зустрічей в професійних цілях; будуть закриті санаторії після завершення поточних заїздів; непрацюючих літніх людей старше 70 років просять не виходити на вулицю.

У Польщі до пандемії поставилися серйозно і на знаменитому Національному стадіоні у Варшаві спорудили тимчасовий госпіталь, в якому передбачено близько 500 місць для хворих.

Понад 1700 медсестер, парамедиків і лікарів висловили бажання працювати в госпіталі, де лікуватимуть інфікованих коронавірусом. 250 пожежників, сертифікованих парамедиків також зголосилися працювати в госпіталі.

При госпіталі буде відкрита тимчасова аптека. Ведуться роботи з пошуку майданчика для приземлення літаків біля стадіону.

Уряд готує допомогу для 31 галузі, яка призупинить роботу. Кошти, перераховані навесні в рамках антикризових і фінансових щитів, ще залишаються на рахунках багатьох компаній і можуть бути використані до початку, а в деяких випадках навіть до середини 2021 року.

Франція

У Франції діє щось на зразок адаптивного карантину, регіони також діляться на чотири рівні небезпеки за кількістю заражених.

Пандемія вдарила по Франції настільки, що влада вирішила з суботи ввести нічну комендантську годину з 21:00 до 6: 00 ранку ще в 38 департаментах через погіршення епідеміологічної ситуації. Всього комендантська година діє в 54 департаментах і заморської території Полінезії, це більше половини департаментів країни. У цих регіонах проживають 46 мільйонів чоловік.

Рішення про комендантську годину діятиме шість тижнів.

Комендантська година означає, що люди залишатимуться вдома, а пересування дозволені тільки для тих, хто їде на роботу або з роботи, або звертається за медичною допомогою. В противному випадку штраф складе 135 євро.

З минулої суботи на такий же режим перейшли Париж, Марсель, Ліон, Сент-Етьєн, Тулуза, Лілль, Монпельє, Руан і Гренобль.

Чехія

Чехія через коронавірусну пандемію з 6:00 22 жовтня і до 3 листопада.“закрилася” на карантин. Йдеться про закриття більшості підприємств торгівлі та послуг і про обмеження вільного пересування людей.

Можна працювати тільки продуктовим магазинам, аптекам і магазинам товарів першої необхідності для дому-докладний список оприлюднять в офіційній урядовій постанові.

Роботодавцям рекомендовано перевести працівників на роботу з дому і обмежити їх контакти з клієнтами. Графік роботи урядових або місцевих установ з відвідувачами скорочується до двох днів на тиждень не більше ніж по 5:00.

Винятками із заборони виходити з дому будуть такі підстави, як дорога на роботу, за покупками, до лікаря або для догляду за близькими.

У країні ввели обов’язок закривати рот і ніс (з 21 вересня ця вимога діє майже скрізь поза домом), з середини жовтня були знову закриті школи і вузи для очного навчання, установи громадського харчування (крім продажу на винос), кіно і театри, скасовані спортивні заходи, заборонені зустрічі більше шести осіб (не рахуючи дітей). Ці заходи теж були оголошені на двотижневий термін, з переглядом після його закінчення.

Греція

Греція вирішила посилити заходи по боротьбі з поширенням коронавірусу через різке зростання числа заражень (+941 за добу при населенні 10 млн осіб).

Таким чином з суботи, 24 жовтня громадянам на вулиці потрібно буде обов’язково носити маску, а в регіонах з високим ризиком зараження діятиме комендантська година.

Комендантську годину з 00:30 до 05:00 введуть в Салоніках, Беотії, Ларисі і Сері.

Ірландія

Ірландія 23 жовтня відновила національний карантин. Жителям країни заборонили відходити далі ніж на п’ять км від будинку. У країні закрилися всі торгові точки, крім продовольчих магазинів і аптек. У кафе і ресторанах їжу можна замовити тільки навинос. За порушення карантину загрожує штраф до 2,5 тис.євро.

Також дозволена робота фітнес-клубів, перукарень і салонів краси. На відміну від весняного карантину в Ірландії не закриваються дитячі садки, школи та будівництва.

Всі обмеження діятимуть до грудня.

США

У США відрізняється ситуація навіть щодо правила носити маски. У США, як і в усьому світі число заражених стрімко збільшується – тут плюс 33 тис. 800 випадків за добу, 383 людини померли за день, за даними Worldometers.

В деяких штатах, наприклад в Нью-Йорку, встановлені суворі правила щодо того, коли слід носити маски, в інших немає вимог, передає Reuters. Проблема давно придбала політичний характер: деякі прихильники запозичили у президента США Дональда Трампа ставлення проти масок і ставлять під сумнів їх корисність.

Прихильник носіння масок стверджують, що це може врятувати безліч життів. За даними дослідження Вашингтонського університету, до кінця лютого понад півмільйона людей у Сполучених Штатах можуть померти від Covid – 19 вже до лютого наступного року, але приблизно 130 тис. життів можна врятувати, якщо всі будуть носити маски.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *