Заява глав держав та урядів ЄС на зустрічі у Версалі щодо російської військової агресії проти України

Головна — Світ — 11 березня 2022, 12:30

Заява глав держав та урядів ЄС на зустрічі у Версалі щодо російської військової агресії проти України

Учора на саміті у Версалі (Франція) глави держав та урядів Європейського Союзу ухвалили спільну заяву щодо російської агресії та європейських перспектив України. 

LB.ua публікує переклад заяви. 

LB.ua Facebook Twitter LB.ua в Google News

Фото: EPA/UPG

1. Два тижні тому Росія повернула війну в Європу. Неспровокована та невиправдана військова агресія Росії проти України грубо порушує міжнародне право та принципи Статуту ООН та підриває європейську та глобальну безпеку та стабільність. Це завдає невимовних страждань українському населенню. Росія та її поплічниця Білорусь несуть повну відповідальність за цю загарбницьку війну, і відповідальні будуть притягнуті до відповідальності за свої злочини, у тому числі за невибіркові атаки на цивільне населення та цивільні об’єкти. 

У зв’язку з цим ми вітаємо рішення прокурора Міжнародного кримінального суду відкрити розслідування. Ми закликаємо негайно забезпечити безпеку ядерних об’єктів України за сприяння Міжнародного агентства з атомної енергії. Ми вимагаємо, щоб Росія припинила свої військові дії та вивела всі сили та військову техніку з усієї території України негайно й беззастережно, а також повністю поважала територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

2. Ми дякуємо народу України за його мужність у захисті своєї країни та наших спільних цінностей свободи та демократії. Ми не залишимо його наодинці. ЄС та його держави-члени продовжуватимуть надавати скоординовану політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку. Ми прагнемо надати підтримку у відбудові демократичної України, як тільки російський наступ припиниться. Ми налаштовані ще більше посилити наш тиск на Росію та Білорусь. Ми прийняли значні санкції і залишаємося готовими до швидкого введення нових санкцій.

Володимир Зеленський: Якби застосованих санкцій було достатньо, то вторгнення вже б припинилось

Фото: EPA/UPG

3. Незліченна кількість людей тікає від війни в Україні. Ми пропонуємо тимчасовий захист всім біженцям від війни з України. Ми вітаємо європейські країни, зокрема ті, що межують з Україною, за те, що вони виявили величезну солідарність, приймаючи українських біженців з війни. 

ЄС та його держави-члени продовжуватимуть проявляти солідарність і надавати гуманітарну, медичну та фінансову підтримку всім біженцям та країнам, які їх приймають. Ми закликаємо, щоб кошти були доступні без зволікання через швидке прийняття пропозиції Cohesion’s Action for Refugees in Europe та через ReactEU. 

Ми закликаємо Росію повністю дотримуватися своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом. Вона має забезпечити безпечний і безперешкодний гуманітарний доступ до постраждалих і внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також дозволити безпечний прохід тим цивільним особам, які хочуть виїхати.

4. Європейська рада визнала європейські прагнення та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року Президент України, реалізуючи право України обирати свою долю, подав заявку України на вступ до Європейського Союзу. Рада діяла швидко і запропонувала Комісії подати свій висновок щодо цієї заяви згідно з відповідними положеннями договорів. 

До цього і без зволікань ми будемо ще більше зміцнювати наші зв’язки та поглиблювати наше партнерство, щоб підтримати Україну на її європейському шляху. Україна належить до нашої європейської родини.

5. Рада запропонувала Комісії надати свої висновки щодо заяв Республіки Молдова та Грузії.

LB.ua Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram Темы: Росія, Білорусь, євроінтеграція, Євросоюз, війна з Росією Facebook Twitter LB.ua в Google News

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *