В Україні триває планомірна дискредитація української армії в очах суспільства і деморалізація самих військовослужбовців через порушення численних кримінальних справ, заявив народний депутат від “Європейської солідарності”, екскомбриг 95-ї окремої десантно-штурмової бригади і колишній командувач Повітряно-десантних військ генерал-лейтенант Михайло Забродський у коментарі “Обозревателю”.
Він назвав справу колишнього заступника міністра оборони, генерала Ігоря Павловського безпідставною і пояснив, що саме тому взяв його на поруки.
“Я добре знайомий із генералом Павловським – і вважав це своїм обов’язком. Ознайомившись із суттю звинувачень, які йому закидають, зокрема з історією постачання автомобільної техніки до ЗСУ, я тільки укріпився в цій думці. Це мій обов’язок як військового товариша – підтримати його в цій ситуації. Якщо взяття на поруки могло стати можливим бар’єром для реалізації безглуздих звинувачень і якоїсь незрозумілої карної справи, для порушення якої, на мою думку, нема підстав – я з готовністю цим скористався й у жодному разі не жалкую про це”, – зазначив Забродський.
Комбриг підкреслив, що обвинувачення, які висунули в цій справі Павловському, суттєво підривають моральний дух особового складу ЗСУ, який бачить, як легко сьогодні в Україні будь-хто з її захисників може опинитися на лаві підсудних. Згубними для морального стану ЗСУ, на думку Забродського, є і кілька проваджень щодо п’ятого президента України Петра Порошенка – зокрема щодо наказу про контрнаступ українських військових на Донбасі в червні – серпні 2014 року .
“Це просто черговий елемент безглуздого переліку звинувачень. Порошенку інкримінують перевищення повноважень і порушення обмежень із застосування Збройних сил. АТО на той момент за доктринальними документами мали проводити СБУ та інші силові структури за сприяння ЗСУ. Але конфлікт на Донбасі дуже швидко показав, що основною силою є якраз ЗСУ. Порошенку інкримінують те, що він як верховний головнокомандувач не мав права тоді застосовувати ЗСУ, і тим паче – не мав права віддавати наказ про якийсь рух уперед, про те, щоб відбивати у противника свої населені пункти, елементи інфраструктури чи цілі райони”, – розповів Забродський.
Він вважає ще дивнішим інше кримінальне провадження, фігурантом якого є генерал Павловський. Це провадження стосується закупівлі пального для ЗСУ в компанії “Трейд Коммодіті”.
“Я не юрист, але з погляду здорового глузду, маючи гарну освіту, я не можу зрозуміти, в чому суть цієї кримінальної справи. Посадова особа, що контролює процес закупівлі пального для армії, що воює, належним чином дотримуючись усіх процедур і закону про закупівлі, проводить тендерні закупівлі, які проходять через ProZorro. Визначається переможець, який укладає контракт на постачання палива за найнижчою ціною. Причому з компанією, яка тієї миті отримала статус “Постачальник року” на ProZorro”, – розповів Забродський.
За його словами, кримінальне провадження проти Павловського в цій справі відкрили за те, що заступник міністра оборони просто виконував свої обов’язки. “Обозреватель” зазначає, що підстава, на якій було порушено кримінальну справу щодо закупівлі палива у “Трейд Коммодіті”, виявилася сфальсифікованою: справу відкрили нібито за заявою народної депутатки Тетяни Чорновол, яка заперечує, що у принципі зверталася до правоохоронних органів стосовно закупівлі пального для ЗСУ. А ціна бензину за угодами, укладеними між МОУ та “Трейд Коммодіті” після складання додаткових угод, була значно нижчою за ціну, за якою закуповували в той період пальне для НАБУ.
“Було ініційовано перевірку державною аудиторською службою МОУ саме із цього питання. НАБУ від початку і до кінця керувало цією перевіркою, роблячи акцент на певних речах. Хоча насправді теж є ціла низка судових рішень про те, що перевірку призначено незаконно, проведено неправильно тощо. У справі з пальним незрозумілим залишається головне: із чого вона складається. Тому що людина зробила все правильно, керуючись державними інтересами і нічим іншим”, – підкреслив Забродський.
Він вважає, що на справі Павловського піаряться політики, такий висновок командир ЗСУ робить із того факту, що протягом трьох років підозрюваного жодного разу не викликали на допити.
“У час гібридної війни комусь дуже хочеться, щоб армія запам’яталася не героїчним захистом українських кордонів, не виконанням своєї конституційної функції, а карними справами”, – заявив легендарний командир ЗСУ.
У жовтні 2017 року НАБУ обвинуватило посадовців Міноборони, серед яких був Павловський, у розтраті майже 150 млн грн під час закупівлі палива для потреб армії. Ідеться про угоду між Міноборони і компанією “Трейд Коммодіті”, яка перемогла на торгах із закупівлі палива, давши найнижчу на той момент ціну. Суд відправив його під домашній арешт, пізніше цей запобіжний захід змінили на особисте зобов’язання.
30 березня 2018 року в НАБУ повідомили, що завершили досудове розслідування у цій справі.
Павловський заявляв, що в нього є підстави вважати справу про закупівлю палива в Міноборони замовною.
Посаду заступника міністра оборони він обіймав із квітня 2015 року.