За рік показники мобілізації в Україні зросли у три рази

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив про збільшення показників мобілізації у три рази за рік. Він написав про це у колонці для Forbes Ukraine, підбиваючи підсумки свого першого року роботи на посаді міністра.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }

«Ми в три рази збільшили показники мобілізації. І в п’ять разів розширили можливості для тренування українських військових. Наступний крок – реформа ТЦК. Над цим також працюємо», – написав Умєров у колонці, оприлюдненій 23 вересня.

Він також відзначив цифровізацію армії.

«Запустили додатки для військових «Армія+», «Резерв+» та майбутньому чекаємо запуск «Ветеран+». «Резерв+» – майже 3,5 млн українців отримали електронний військово-обліковий документ за хвилину. Ми знизили фізичне навантаження на ТЦК в рази. Дали онлайн альтернативу на противагу застарілим радянським процесам», – додав міністр.

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані – номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та email (за наявності). Це потрібно було зробити до 16 липня включно.

Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових.

Наразі Міноборони України розробляє законопроєкт про демобілізацію, але його поява залежить від «низки факторів», зокрема від ситуації на фронті, від темпів мобілізації, від взаємодії тих структур, які впливають на це.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *