2021 року у межах боротьби з COVID-19 Всесвітній організації охорони здоров’я знадобиться $35 млрд на розроблення нових інструментів, виробництво та логістику 2 млрд доз вакцини, 245 млн ліків і 500 млн тестів. Про це заявив 29 вересня директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус у своєму блозі на сайті організації.
За його словами, ці кошти становлять усього лише 1% від того, що члени G20 уже виділили на свої країни для економічної підтримки. Також Гебреєсус підкреслює, що 2020 року світова економіка скоротиться на $7 трлн через пандемію.
“Історія судитиме нас за рішеннями, які ми ухвалимо або не ухвалимо у наступні місяці… Але головний урок той самий: незалежно від того, у якій країні спалах, ніколи не пізно змінити ситуацію”, – зазначає він.
Керівник ВООЗ назвав чотири основні кроки для того, щоб контролювати епідемію в окремо взятій країні:
не допускати зростання захворюваності, насамперед через скупчення людей; знизити смертність через захист груп ризику (літніх людей, людей із супутніми захворюваннями та головних працівників); дотримуватися основних правил безпеки: бути на відстані не менше ніж 1 м від інших, носити респіратор/маску в людних місцях, регулярно мити руки, уникати замкнутих просторів, людних місць і тісного контакту з іншими; влада має вживати індивідуальних заходів для пошуку, ізоляції, тестування та лікування хворих, а також для відстеження та ізоляції їхніх контактів.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, кількість підтверджених випадків коронавірусу у світі станом на ранок 2 жовтня сягнула майже 34,3 млн, померло 1 млн 23 тис. пацієнтів, видужало 23,8 млн хворих.
Станом на 2 жовтня в Україні на COVID-19 захворіла 217 661 особа, 4261 людина померла, 96 591 особа одужала.