Владиславу Мангеру обирають запобіжний захід: що про нього відомо

Владислав Мангер – голова Херсонської обласної ради. Його підозрюють в організації нападу на активістку і радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк. В результаті нападу вона за кілька місяців померла у лікарні. 17 червня Печерський райсуд Києва обирає Мангеру запобіжний захід у цій справі.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9 } }

Хто такий Владислав Мангер: біографія

Владислав Мангер – політик, голова Херсонської обласної ради. Кандидат економічних наук.

У червні 2007 – вересні 2010 років – очолював Державну податкову інспекцію у Херсоні. У цей же час був президентом Херсонської обласної організації федерації боксу України. У 2012 році став віце-президентом федерації боксу України.

Через рік, у листопаді 2013 року, його призначили начальником Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.

Мангер був членом “Партії Регіонів” та працював помічником народного депутата України, а зараз відомого сепаратиста Олексія Журавка. У 2013 році став членом ВО “Батьківщина”. У 2015 році він був обраний депутатом Херсонської обласної ради, а з 27 вересня 2016 року – очолив її.

Кілька разів висувався кандидатом на місцевих і загальноукраїнських виборах. У 2014 році на виборах до Верховної Ради зайняв четверте місце по 182-му виборчому округу, в 2015 – третє місце на виборах херсонського міського голови.

Що відомо про Мангера і справу Гандзюк

11 лютого Генеральна прокуратура України оголосила підозру Владиславу Мангеру в організації вбивства Гандзюк. Йому інкримінують вчинення злочинів за статтями “Організація вбивства, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчиненого з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб” та “Умисне вбивство”.

Саме його родичі та активісти кампанії “Хто замовив Катю Гандзюк?” називають одним із замовників вбивства херсонської чиновниці.

Сам Мангер заперечує свою причетність до злочину. Проте, 31 січня, після численних вимог активістів, оголосив про вихід з партії “Батьківщина”, головою якої був у Херсоні на час розслідування справи.

“Вважаю звинувачення, які лунають на мою адресу у зв’язку зі справою Гандзюк, безпідставними та голослівними”, – сказав він.

Що передувало перегляду запобіжного заходу Мангеру

15 червня суд задовольнив клопотання прокуратури й надав дозвіл на затримання Мангера. Вже 16 червня о 7 ранку до нього навідалися працівники Служби безпеки України.

Сам Мангер відмовлявся прибути на судове засідання про зміну йому запобіжного заходу. Бо, мовляв, він хворий та перебуває у Херсоні в лікарні.

Однак, силовики прийшли до нього і відразу ж затримали. Того ж дня Мангера перевезли до Києва, але запобіжний захід так і не обрали. Захист політика подав клопотання про відвід судді.

Ніч з 16 на 17 червня Мангер перебув в ізоляторі тимчасового тримання. Обрання йому запобіжного заходу відбувається 17 червня.

Прокурори просять взяти Мангера під варту без права на внесення застави.

Як Мангер може бути причетним до вбивства Гандзюк? 

Батько Катерини Віктор на засіданні ТСК звинуватив у причетності до замовлення вбивства його доньки голову Херсонської облради Владислава Мангера, голову херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. За його словами, усі три чиновники співпрацювали з офіційним підозрюваним в організації злочину Левіним на кримінальне прізвисько “Москал-молодший”. Сам Левін втік за кордон, зокрема у Домінікану. Його оголошено в розшук.

За даними волонтерів, “Левін” забезпечував силове прикриття Гордєєва та Мангера.

Очільник Херсонської облради Мангер спростовує, що мав зв’язок з Левіним. Проте, журналісти з’ясували, що радник і юрист Мангера Андрій Мурашкін за тиждень до нападу на Гандзюк за безцінь віддав в оренду Левіну готель Oasis Beach на березі Чорного моря у селищі Лазурному.

Окрім того, за 25 днів до нападу на Гандзюк під херсонською обладміністрацією відбувся мітинг – активісти вимагали припинити незаконну вирубку лісу у регіоні. Тоді у покриванні нелегального бізнесу також звинувачували очільника облради Владислава Мангера та голову ОДА Ігора Гордеєва. 

Гандзюк теж звинувачувала обласну владу у причетності до вирубки лісів, називала Мангера організатором херсонського антимайдану та “ставлеником криміналу”. На мітинзі був присутній і Сергій Торбін, який неодноразово захищав інтереси обласної влади у питаннях лісу. За версією слідства він також є ймовірним організатором вбивства Гандзюк.

Тому, “лісова тема” також може бути офіційною версією причини вбивства Катерини Гандзюк. 

Розслідування у справі Гандзюк: що відомо

На громадську активістку та працівницю виконкому Херсонської міської ради Катерину Гандзюк невідомі напали 31 липня 2018 року. Тоді її облили сірчаною кислотою, внаслідок чого 40% її тіла зазнало опіків. 4 листопада 2018 року активістка померла в лікарні. Напад здійснили п’ятеро осіб – Сергій Торбін, В’ячеслав Вишневський, Микита Грабчук, Володимир Васянович та Віктор Горбунов. У червні 2019 року їх було визнано винними в умисному нанесенні важких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть. Вони отримали від 3 до 6,5 років. Розслідування щодо нападу продовжилося, адже замовників та організаторів не знайшли. Через це Олексій Левін втік закордон. Його затримали в Болгарії 24 січня 2020 року. Досудове розслідування було поновлено. Однак Левін відмовляється свідчити у суді по цій справі. 25 травня суд вирішив залишити підозрюваного Олексія Левіна під вартою до липня. СБУ та Генпрокуратура Ірина Венедіктова повідомили, що завершили досудове розслідування у справі про вбивство Катерини Гандзюк 27 квітня 2020 року. Висунули підозри ймовірним організаторам та замовникам нападу – Олексію Левіну та Владиславу Мангеру. Також екснардепу та ексголові Херсонської ОДА Андрію Гордєєву та колишньому заступнику голови Херсонської ОДА Євгену Рищуку. Вони нібито теж могли бути причетні до цієї справи, підозри не оголошували.

Що відомо про вбивство Катерини Гандзюк: відео

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *