Влада китайської провінції Хубей і міста Ухань, звідки почалося поширення коронавірусу наприкінці минулого року, протягом певного часу приховувала від центрального керівництва факт спалаху. Про це написало видання The New York Times із посиланням на представників влади США, які розкрили деталі доповіді американської розвідки.
Місцева влада часто приховує інформацію від офіційного Пекіна, побоюючись репресій, ідеться в доповіді.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в китайському місті Ухань. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Китай дедалі частіше стикається зі звинуваченнями у приховуванні масштабів епідемії на самому її початку.
У доповіді розвідки США, про зміст якої дізналося агентство Bloomberg, ішлося про те, що Китай приховував масштаби спалаху коронавірусу, занижуючи як кількість випадків зараження, так і кількість смертельних випадків.
Віцепрезидент США Майк Пенс в інтерв’ю CNN 1 квітня сказав, що весь світ міг опинитися у кращому становищі, якби влада Китаю була “відвертішою”. Наявні дані дають змогу вважати, що китайці зіткнулися з новим вірусом не у грудні, а місяцем раніше, заявив Пенс.
23 квітня держсекретар США Майк Помпео висловив упевненість, що китайські комуністи “відповідатимуть за те, що сталося”. 3 травня він заявив, що Сполучені Штати мають у своєму розпорядженні “величезну кількість” доказів того, що пандемія почалася з витоку коронавірусу з Уханського інституту, хоча згодом зазначав, що впевненості в цьому немає.
Окрім того, США вважають, що “ВООЗ не вдалося адекватно отримувати, перевіряти й обмінюватися інформацією своєчасно і прозоро”. У зв’язку з цим президент Штатів Дональд Трамп оголосив про припинення фінансування організації до закінчення розслідування.
За даними на 20 серпня, у світі коронавірусом заразилося 22 442 243 особи, із них 788 356 – померли, 14 360 586 – одужали. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який стежить за поширенням хвороби.
Наприкінці травня Китай погодився на проведення розслідування, яке має встановити походження коронавірусу. На початку липня у країну попрямувала передова група ВООЗ. Команда мала розпочати пошуки джерела і маршруту поширення інфекції, а також провести перемовини про приїзд розширеної групи ВООЗ, яка у співпраці з китайськими вченими шукатиме джерело інфекції.