Рішення державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, згідно з яким Тернопіль внесено в найсуворішу, “червону” карантинну зону, не ґрунтується на нормах Конституції України. Про це йдеться в рішенні позачергової сесії Тернопільської міської ради, яка відбулася 3 серпня.
Установам та підприємствам міста рекомендують вести діяльність відповідно до рішень місцевої, а не київської комісії з НС, а органам Національної поліції – не притягувати до відповідальності суб’єктів господарювання, які будуть діяти відповідно до рішень місцевої комісії.
Міськрада просить міністра охорони здоров’я Максима Степанова прибрати Тернопіль із “червоної” зони, а міністра інфраструктури Владислава Криклія – скасувати заборону на зупинку пасажирських поїздів на тернопільському вокзалі.
“Тернополяни просять забезпечити їхні конституційні права, зокрема і право на працю. Віднесення Тернополя до “червоної”зони не відповідає жодним показникам. Зупинити роботу міста ми не можемо. Місто і так від початку епідемії втратило понад 100 млн грн. Натомість ми не отримали допомоги від держави. Придбання медикаментів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту і навіть зарплати лікарям фінансуються за рахунок міського бюджету “, – наводить пресслужба міськради слова мера Сергія Надала.
За ухвалення рішення проголосували 34 депутати із 42, зазначає 0352.ua.
Уряд України 22 липня розділив країну на чотири зони залежно від поширення інфекційного захворювання COVID-19: “червону”, “помаранчеву”, “жовту” і “зелену”. 31 липня стало відомо, що Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області потрапили в “червону” зону адаптивного карантину, що передбачає зупинення громадського транспорту, закриття освітніх закдладів, ресторанів і торговельно-розважальних центрів та інші обмежувальні заходи.
Депутати Луцької міської ради на позачерговому засіданні 3 серпня відмовилися від додаткових обмежень через зарахування міста до “червоної” зони карантину.