Ольга Стефанішина, яка 4 червня стала віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в уряді Дениса Шмигаля, фігурує у кримінальному провадженні. Мовиться про справу щодо колишньої очільниці Мін’юсту часів Януковича Олени Лукаш.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9 } }
Ольга Стефанішина – підозрювана у справі проти Лукаш
Журналіст Bihus.Info Данило Мокрик у фейсбуці розповів про те, що нова віцепрем’єрка Ольга Стефанішина начебто фігурує у справі Олени Лукаш.
За його словами, Стефанішину вже навіть повідомили про підозру. Наразі урядовиця ознайомлюється з матеріалами справи.
Після цього – одразу обвинувальний акт і суд. Правда, прокурори кажуть, що вона не сильно поспішає знайомитися. Але рано чи пізно під суд доведеться йти,
– зазначає журналіст.
Що це за “справа Лукаш”
Під час Революції Гідності та за правління президента-втікача Віктора Януковича Олена Лукаш очолювала Міністерство юстиції (липень 2013 – лютий 2014). Міністерство тоді провело, як пише Мокрик, “явно лівий тендер”, яким завдало значних збитків державі. Мовиться про те, що українське законодавство певні експерти перевірили на відповідність європейському, за що отримали мільйони гривень. Причому призначені для цієї роботи експерти насправді “не мали досвіду таких робіт і поздавали криві реферати“.
Як може бути причетною до “справи Лукаш” Ольга Стефанішина
Журналіст Bihus.Info розповів, що Ольга Стефанішина “брала в організації цього тендеру пряму участь”, а саме – підписувала документи.
Це Лукаш ще може пробувати розповідати, що не мала до цього стосунку, бо покажіть документи з її підписом. Стефанішина такої розкоші немає. Вона сама себе задокументувала,
– підсумував Мокрик.
Хто така Олена Лукаш і коротко про справу проти неї
Олена Лукаш – юристка та політикиня, була у “Партії регіонів”. Відома скандальними заявами про Небесну Сотню та закликами до Януковича щодо введення в Україні надзвичайного стану. З лютого 2014 і до 2018 Лукаш перебувала у санкційному списку ЄС.
В Україні Олені Лукаш інкримінують заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Мовиться про гроші, виділені Мін’юсту на закупівлю послуг для виконання загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Євросоюзу. У разі визнання судом провини Лукаш, покарати її можуть позбавленням волі на строк від 7 до 12 років. У травні 2020 року директор НАБУ Ситник підтвердив, що досудове розслідування справи завершено.