Вірменія заявила про компроміси щодо Нагірного Карабаху. Азербайджан говорить про боротьбу за "свою споконвічну землю"

Вірменія висловила готовність знайти взаємні компроміси з Азербайджаном щодо вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це сказав прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю агентству AFP, цитати з якого 6 жовтня опублікувала його прессекретарка Мане Геворкян у Facebook.

“Урегулювання конфліктів має ґрунтуватися на компромісах. Нагірний Карабах і Вірменія готові піти на поступки рівно настільки, наскільки готовий піти на поступки Азербайджан”, – цитує вона Пашиняна.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5015344128490649&id=100000453356168

Водночас в інтерв’ю BBC Пашинян назвав Арцах (Нагірний Карабах) землею вірменів.

“Завжди понад 80% усього населення [Нагірного Карабаху] становили вірмени, і сьогодні це так. То в чому тут проблема? Азербайджан хоче, щоб там не жили вірмени, тому за допомогою терористів сьогодні атакує Нагірний Карабах”, – сказав вірменський прем’єр.

У Баку рішуче налаштовані на звільнення “своїх споконвічних земель”. Посол Азербайджану в Росії Полад Бюльбюль-огли в інтерв’ю російському агентству ТАСС повідомив, що сьогодні в Нагірному Карабасі триває контртерористична операція.

Дипломат сказав, що її можна назвати “примусом Вірменії до миру, а по суті це вітчизняна війна за звільнення споконвічних земель”.

За його словами, уся світова спільнота визнала Нагірний Карабах територією Азербайджану.

Бюльбюль-огли звинуватив вірменські війська в ракетному обстрілі азербайджанських міст Гянджа, Мінгечаур, Хизи і півострова Апшерон.

Єреван намагається змусити Баку пропорційно відповісти по території Вірменії, що призведе до приєднання до конфлікту третіх країн і залучення механізму Організації Договору про колективну безпеку, членом якої вона є, сказав посол.

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. людей. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії і оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію.

Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.

Воєнний стан запровадили як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.

3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.

4 жовтня ракетний і артилерійський вогонь вели по кількох азербайджанських населених пунктах, включно з містами Гянджа, Мінгечаур і Тертер. Відповідальність за обстріли взяло на себе керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.

Учора, 6 жовтня, Азербайджан заявив про готовність надати гуманітарні коридори для громадян Вірменії в зоні конфлікту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *