Від Воздвиження до Дня народження смайлика: На які дати варто звернути увагу у вересні

Докладний календар свят, вихідних і пам’ятних дат на вересень 2020 року

Останній місяць літа добігає кінця і потихеньку передає естафету першому осінньому – вересню. Цього місяця на нас, як завжди, чекають нові свята, пам’ятні дати, ну і, звісно, вихідні.

Про все це і розповімо докладніше. Почнемо з вихідних.

Вісім вихідних за місяць

Перший осінній місяць не порадує українців офіційними державними вихідними днями. А значить, для законного відпочинку у вересні 2019 року у нас будуть лише традиційні суботи та неділі.

Осінь почнеться для українців з двадцяти одного робочого дня і дев’яти вихідних.

5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 вересня – вихідні дні (суботи та неділі).

Річниця початку Другої світової війни і не тільки

Осінь традиційно починається з Міжнародного дня знань, який в Україні святкують 1 вересня

Що потрібно знати про підготовку до школи цього року – читайте тут. 

Крім цього, у 2020 році на 1 вересня випала 81-ша річниця початку Другої світової війни – саме цього дня 1939 року німецькі війська напали на Польщу. 

Головним святом прийнято вважати день закінчення Другої світової війни – 2 вересня.

Підставою для свята вважається “Акт про беззастережну капітуляцію Японії”, який було підписано 2 вересня 1945 року на борту американського флагманського лінкора “Міссурі”. Згідно з Актом, військові дії з боку Японії припинялися негайно, що означало повне та остаточне завершення Другої світової війни.

4 вересня 1991 року над будівлею Верховної Ради України вперше після розвалу Радянського Союзу підняли жовто-блакитний прапор.

Наступного дня, 5 вересня, українці разом із жителями інших країн святкуватимуть Міжнародний день благодійництва

Далі, 8 вересня відзначається Міжнародний день грамотності та День солідарності журналістів.

9 вересня у всьому світі вважається Днем краси. У 2019 році цього дня українці відзначатимуть День тестувальника і День дизайнера-графіка.

10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам.

12 вересня в Україні святкуватимуть День програміста. Примітно, що цю дату відзначають ще у понад 20 країнах, серед яких – Німеччина, Бразилія, Індія, Ізраїль і США.

У другу суботу вересня (у 2020 році це 12 вересня) українці відзначають День українського кіно, а також День фізкультури і спорту.

13 вересня – День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, а також День танкіста. 

На 15 вересня припадає Міжнародний день демократії.

На 16 вересня – День HR-менеджера. 

А 17 вересня в Україні щорічно святкують День рятувальника.

19 вересня – День фармацевтичного працівника, а також День винахідника та раціоналізатора. На 19 вересня також припадає незвичайне свято – День народження смайлика.

У 1982 році професор Університету Карнегі – Меллона Скотт Фалман – вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть підряд (двокрапка, дефіс і дужка), для позначення “усміхненого обличчя” в тексті, що набирають на комп’ютері. Це істотно доповнило електронний лексикон.

21 вересня – Міжнародний день миру.

27 вересня – Всесвітній день туризму, День машинобудівника, а також День вихователя.

29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру.

Бабин Яр – місцевість на північно-західній околиці Києва, одне з всесвітньо відомих місць трагедій, яке стало символом Голокосту. За два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляли майже 34 тис. євреїв. За даними інших джерел, всього за 5 днів нацисти розстріляли майже 150 тис. українських євреїв.

30 вересня святкується Міжнародний день перекладачів, а в Україні ще відзначають День бібліотек.

Церковний календар

Крім національних і професійних свят, вересень багатий і значущими церковними датами.

11 вересня православна церква і всі віряни вшановують мученицьку смерть Хрестителя Господнього Іоанна – цей день має назву Усікновення глави Іоанна Предтечі. У народі його називають простіше – Головосік, Іван пісний.

Цього дня не можна нікому позичати гроші та й взагалі що-небудь давати з хати; не можна розпочинати нових справ; категорично не рекомендується стригтися і навіть розчісуватися. У День усікновення глави Іоанна Предтечі слід дотримуватися строгого посту. Не можна вживати в їжу м’ясо, молоко, рибу, морепродукти. Цього дня також не дозволяється ані співати, ані танцювати. Господиням заборонено на Головосіка шити та в’язати. Великим гріхом у цей день вважається вживання алкоголю.

Ще однією важливою церковною датою у вересні є Різдво Пресвятої Богородиці. Релігійне свято встановлено християнською церквою на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа, є одним із дванадесятих свят. Святкується щорічно: православними – 21 вересня, католиками – 8 вересня.

Цього дня не рекомендується займатися важкою фізичною працею. Слід дотримуватися посту, не сваритися з близькими, не конфліктувати, намагатися вирішити будь-які спірні питання мирним шляхом та йти на компроміси.

27 вересня православні християни відзначають свято, яке є одним із найбільших і шанованих у церковному календарі. Воно входить до числа 12 найголовніших церковних свят року – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

На Воздвиження слід дотримуватися посту, не можна вживати в їжу м’ясні та молочні продукти. Не можна працювати, а також розпочинати нову справу. Також не можна тримати двері відчиненими: за народними віруваннями, на Воздвиження змії шукають місця для зимівлі та можуть заповзти до будь-якої оселі.

Ну і звичайно, цього місяця  святкують єврейський Новий рік – Рош ха-Шана. У 2020 році він випадає на 18-20 вересня.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *