ВВП і промислове виробництво порівняно з минулим роком падали, а надходження до бюджету зростали, заявив у своєму Facebook ексголова Державної податкової служби Сергій Верланов, коментуючи дані Держказначейства.
“Це означає, що податкова працювала на країну і не давала нечистим на руку ділкам та їхнім покровителям розкрадати бюджетні кошти. Докладу всіх зусиль, щоб не дозволити знову перетворити службу на годівницю для шахраїв та корупціонерів”, – написав він.
Згідно з даними Держказначейства, в січні – квітні 2020 року держбюджет України отримав 314,8 млрд грн, що на 7,7 млрд, або на 2,4%, менше, ніж за аналогічний період 2019 року, але в частині податкової служби результати перевершили 2019 рік за основними податками: на 37,3% більше ПДВ із вироблених товарів з огляду на бюджетне відшкодування, що стало можливим завдяки новій системі моніторингу; на 15,6% більше податку на прибуток підприємств, на 10,8% більше податку і збору на доходи фізичних осіб, на 9,9% більше акцизного податку. У “мінусі” опинилися ПДВ із ввезених товарів, рента за користування надрами та ввізні мита.
“Коронакриза” неминуче вплинула на наповнення бюджету. Але реальна боротьба зі схемами у сфері ПДВ й обігу підакцизної продукції та покращення якості адміністрування податків дозволили ДПС досягти кращих результатів, ніж у докризовому 2019 році. Це свідчить про ефективність проведеної реформи податкової та здатність служби якісно виконувати свою функцію в будь-яких умовах”, – ідеться в повідомленні.
https://www.facebook.com/sergey.verlanov/posts/10158329579979803
Кабмін звільнив Верланова з посади голови Державної податкової служби 24 квітня. Голова ДПС стверджував, що жодних підстав для його звільнення не було. Він назвав своє звільнення політичним і припустив, що “воно відбулося в інтересах представників колишніх еліт, яких було остаточно усунуто від різноманітних податкових схем“.
На відставці Верланова, а також голови митної служби Максима Нефьодова наполягав Ігор Уманський, який приблизно місяць обіймав посаду міністра фінансів в уряді Дениса Шмигаля. Він, зокрема, стверджував, що ДПС за керівництва Верланова влаштовувала “корупційні скрутки з ПДВ”, що призводило до щомісячних втрат держбюджету на суму до 5 млрд грн.
24 квітня у Верховній Раді було створено слідчу комісію для вивчення фактів, викладених Уманським.
Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Верланова до Кабміну та ДПС. Він оскаржує своє звільнення.