Народна депутатка від фракції “Слуга народу”, кандидатка на посаду мера Києва Ірина Верещук розкритикувала депутатів попереднього скликання Ради, які голосували за реформу охорони здоров’я, ініційовану тодішньою в.о. глави МОЗ Уляною Супрун. Про свою позицію Верещук заявила 19 жовтня у програмі “Хард з Влащенко”.
“Дійсно безвідповідальними є ті політики, які в попередньому скликанні парламенту допустили реформу імені Супрун і далі продовжують наполягати, що всі зроблені ними кроки в цьому напрямку були правильними”, – сказала політикиня.
Вона вважає, що тепер потрібно подолати недоліки реформи, щоб медицина була готовою до сьогоднішніх викликів.
“Ми збираємося проголосувати за постанову Верховної Ради “Про заходи щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби і захисту всіх систем життєдіяльності від негативних наслідків пандемії і нових біологічних загроз”, де чітко розписано, які заходи ми вживаємо і негайно будемо вживати, щоб кількість інфікованих у нас зменшувалася, – зазначила Верещук. – Подивимося, наскільки нас почує уряд, але дуже важливо, щоб усі ці пункти були виконані. Особливо в частині страхування медичних працівників та виплати їм усіх обіцяних надбавок”.
Медреформу в Україні розпочали у квітні 2018 року. На першому етапі українці вибирали сімейного лікаря і підписували з ним декларацію. Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року, але в підсумку його запуск перенесли на 1 квітня 2020 року. Головний принцип другого етапу реформи – гроші лікарням потрібно розподіляти залежно від кількості послуг, які надають. Отже, більше фінансування мають отримувати ті медустанови, у які звертається більше пацієнтів, а лікарні з меншою кількістю пацієнтів опинилися під загрозою закриття.
5 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував перегляд другого етапу реформи. Посадовець заявив, що вона не адаптована до українських реалій, і пообіцяв, що міністерство розробить “справедливі тарифи”, за якими фінансуватимуть галузь.