Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова обговорила з генеральним прокурором Білорусі Олександром Конюком передавання Україні 28 затриманих найманців приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”. Серед них – дев’ятеро українців, розповіли в Офісі генпрокурора України 6 серпня.
“Генпрокурор зазначила, що наразі органом досудового розслідування готуються клопотання про їх екстрадицію, після отримання яких Офісом генпрокурора будуть направлені відповідні запити до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь“, – повідомили в Офісі генпрокурора.
Конюк повідомив, що рішення про видання зазначених осіб ухвалять після надходження запитів білоруській стороні.
Про затримання 33 росіян, які є членами ПВК “Вагнер”, влада Білорусі повідомила 29 липня. Понад 10 із них занесено до списку українського сайта “Миротворець” як учасників збройного конфлікту на Донбасі на боці проросійських бойовиків. У Радбезі Білорусі заявляли, що стосовно затриманих порушили кримінальну справу за статтею про підготовку терактів, згодом повідомляли, що їх підозрюють у підготовці масових заворушень.
У Радбезі Білорусі заявили, що РФ не повідомляла про перекидання сил ПВК через Білорусь.
Посол РФ у Білорусі Дмитро Мезенцев повідомив, що 33 затримані є співробітниками приватного охоронного підприємства, які прямували транзитом у Стамбул, але спізнилися на рейс. Як уточнив керівник Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевич, деякі з найманців ПВК “Вагнер” заявили на допитах, що хотіли поїхати у Стамбул подивитися на собор Святої Софії.
4 серпня під час звернення до народу Лукашенко закликав Росію припинити брехати через засоби масової інформації. “Це все брехня! Цих людей – вони дали свідчення – скерували спеціально до Білорусі. Команда була “чекати”. Квитки, куплені на Стамбул, – це легенда”, – заявив він.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 6 серпня сказав, що офіційно Білорусь не повідомляла Україну про згоду передати затриманих найманців приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”, частина яких підтримувала бойовиків на Донбасі.