Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що робила публічні заяви у справі активіста Сергія Стерненка з огляду на інформацію, яку отримувала від своїх заступників. Про це вона повідомила під час брифінгу 18 червня, пише “Укрінформ”.
“Я можу приходити, заслуховувати справи, дивитися матеріали справи, безперечно. Але основні посили, меседжі, і як буде відбуватися, це – заступники. Вони формують вертикалі, уявлення про резонансні, актуальні, наповнені справи. Про діяльність прокурорів різних рівнів мені доносять не прокурор, який веде справу, а заступник прокурора. І той заступник прокурора, який на той час був куратором цієї вертикалі, який відповідав за неї, мені повідомив, що у цій справі, виходячи з експертиз, може бути так. У мене немає підстав не довіряти своїм заступникам, ані колишнім, ані сьогоднішнім”, – зазначила Венедіктова.
Відповідаючи на запитання про колишнього старшого групи прокурорів у справі одеського активіста Андрія Радіонова, який відмовився підписувати підозру Стерненку, Венедіктова сказала, що не може коментувати слова прокурорів.
“У нас прокурори є незалежними за законом, і я хочу, щоб вони були незалежними і де-факто. Тому якщо прокурор Радіонов робить такі заяви – це його заяви”, – підкреслила генпрокурорка.
Вона нагадала, що справу Стерненка веде в Офісі генерального прокурора її заступник Олексій Симоненко.
“Ніхто ні на кого не впливає. Якщо є експертиза, якщо слідчі Служби безпеки України побачили докази, прокурори це як процесуальні керівники, підтвердили і пішли до суду, публічне обвинувачення вже підтримують прокурори”, – додала Венедіктова.
У 2018 році на Стерненка в Одесі скоїли три напади. Під час останнього, який стався 24 травня 2018 року, він смертельно поранив ножем одного з нападників – Івана Кузнєцова. Другий нападник, Олександр Ісайкул, утік із місця події, а потім виїхав з України. Активіст стверджує, що діяв у межах самозахисту. Під час нападу він теж дістав поранення.
У квітні 2020 року Венедіктова заявила, що рано чи пізно Стерненку оголосять про підозру в умисному вбивстві або перевищенні меж необхідної самооборони.
У середині травня слідство визнало Стерненка потерпілим у справі про напад на нього.
11 червня СБУ оголосила Стерненку про підозру у навмисному вбивстві. У спецслужбі стверджують, що активіст гнався за нападником, тому його дії не можна кваліфікувати як самооборону.
15 червня Шевченківський райсуд Києва відправив Стерненка під домашній арешт на 60 діб.