30 вересня у підземному переході станції метро Театральна відбулося відкриття 27-ї скульптурки проекту “Шукай!”. Партнером встановлення барельєфу “Танцівники на Театральній” виступила торгівельна мережа Фокстрот. А місто отримало ще один арт-об’єкт зі змістом.
У підземному переході станції метро Театральна (якщо спускатися з вулиці Б.Хмельницького, 5) урочисто відкрили мініатюрну скульптуру-барельєф “Танцюристи на Театральній”. Скульптурка стала 27-ю фігурою мистецького проекту “Шукай!” та з’явилася на цьому місці через існування в переході неофіційного танцмайданчика – улюбленого місця для танцювального дозвілля літніх киян.
Безпосереднє відкриття скульптури викликало масу позитивних емоцій: на вулиці лив рясний дощ, а у підземному переході було сухо та досить затишно. У презентації взяли участь команда проєкту “Шукай” у повному складі, представники Фокстрот як партнера ініціативи, юні танцюристи Школи танцю Федорчук (меценатом якої є співзасновники ГК ФОКСТРОТ Валерій Маковецький та Геннадій Виходцев), працівники Київського метрополітену. У ролі глядачів виступили випадкові перехожі. “ Дуже люблю танцювати. Коли була молодою, то з задоволенням танцювала фокстрот. Ви знаєте, я згадала сьогодні свої найкращі роки. Мабуть, треба починати ходити сюди, на танцмайданчик на Театральній”, – прокоментувала подію перехожа елегантного віку.
“Бренд Фокстрот має не тільки спільну назву з танцем, – відзначив Валерій Маковецький, співзасновник ГК ФОКСТРОТ. – Компанія свідомо долучилася до створення арт-об’єкту з глибоким змістом та необхідним суспільству соціальним значенням. Встановленням скульптурки ми засвідчуємо свою любов до Києва та плануємо надалі популяризувати танці у житті українців. Випадково, але навіть у номері скульптурки простежується символізм: вона 27 у проекті “Шукай!”. Але й Фокстроту пішов 27 рік з дня заснування”.
Скульптура “Танцівники на Театральній” присвячена людям старшої вікової групи. Тим, що люблять життя. Кияни та й гості столиці бачили, як у холодну пору року, у підземному переході станції метро Театральна старші люди танцюють вальси та фокстроти під акордеон. Влітку ця “тусовка” збирається у Гідропарку. Але восени, ховаючись від вітру і дощу, переміщується у підземний перехід на Театральну. Зазвичай, перехожі, які проходять повз цей імпровізований танцпол, із задоволенням зупиняються, слухають музику та милуються танцюристами.
“Танцівники на Театральній” показують, що радість до життя не має віку. А любов до танців може подарувати приємні бонуси – любе серцю коло спілкування, нових друзів та необхідну у будь-якому віці фізичну активність.
На презентації скульптурки був присутній Олексій Зозуля, директор торговельної мережі Фокстрот. “Щасливі бути залученими до такої соціальної ініціативи, тому що це проект для людей і про людей. Адже ми не тільки розвиваємо свій бренд, а й дотримуємось власної філософії, в основі якої – турбота про міста, в яких представлена наша мережа, та їхніх мешканців”, – прокоментував подію Олексій Зозуля.
Радіє результату й директорка з маркетингу Фокстрот Наталія Ставраті: “Перед нами не стояло завдання прив’язати ідею скульптурки до техніки чи електроніки, оскільки ми передусім хотіли зробити справжній подарунок місту. Серед багатьох ідей була обрана саме ця – пара літніх людей, що танцюють на імпровізованому танцмайданчику, як уособлення всіх учасників цього дійства у підземному переході. Крім того, зображення з людьми завжди цікавіші: можна довго вдивлятися у риси обличчя, вгадувати характер персонажів. А ще це – надзвичайно гарно і сентиментально: пара, яка, забувши про вік, так легко та безтурботно танцює. Саме дослідження теми та робота з ідеями зайняла декілька місяців. А коли ми знайшли саме те, що потрібно, проект було реалізовано за місяць!”
Особливим гостем свята стала лисичка Ніксі. Її було запрошено, як тотемний символ партнера 27-ї мініатюрної скульптури проекту “Шукай!”. Лисичка поводилася чемно. Дозволяла всім бажаючим сфотографуватися з собою. Її ще щеням було врятовано господаркою з хутряної ферми. Батьки її були вальєрними тваринами, тому Ніксі гарно адаптована до життя у місті.
Проєкт “Шукай” засновано у 2018 році. Його авторка та головна натхненниця – відома київська гідесса Юлія Бевзенко. Разом з командою однодумців пані Юлія увіковічнює історичні постаті, події та символи Києва у мініатюрних скульптурах з бронзи.
Барельєф “Танцюристи на Театральній” на замовлення проекту “Шукай!” виконав відомий український скульптор Юрій Білявський. До речі, саме його майстерня робила бронзові люстри для станції метро “Золоті ворота” та все металеве оздоблення під час реставрації “Будинку з химерами”.
Попередню 26-у за рахунком мініатюрку із постаттю Михайла Булгакова відкривали онлайн, оскільки коронавірус вніс свої корективи в реалізацію проєкту.
Фотографії надав Андрій Проць та пресслужба мережі Фокстрот