В Україні пом’якшили протиепідемічні норми роботи ринків в умовах карантину. Відповідну постанову заступника міністра охорони здоров’я – головного санітарного лікаря Віктора Ляшка від 6 червня опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров’я.
У документі перераховано вимоги до роботи ринків:
працівників допускають на роботу в масці або респіраторі після проходження температурного скринінгу; на вході має бути облаштовано місця для обробки рук антисептиками, а також інформаційні матеріали про профілактику коронавірусної хвороби COVID-19; відвідувачі мають бути в масках або респіраторах, водночас ніс і рот мають бути прикритими; мають проводити дезінфекцію поверхонь що три години; відстань між продавцями і покупцями має становити 1,5 м; на 10 м² площі має перебувати один відвідувач.
“Пом’якшення не означає скасування [обмежень]. Без дотримання цих правил вихід із карантину може затягнутися. Бачите порушення на ринку – інформуйте Держпродспоживслужбу“, – написав Ляшко у Facebook 8 червня.
https://www.facebook.com/viktor.liashko/posts/1994331277365653
У квітні в Україні через епідемічну ситуацію на пів місяця забороняли роботу ринків.
У вимогах до роботи ринків, які ухвалили наприкінці квітня, ішлося про обов’язковий температурний скринінг для всіх, зокрема для відвідувачів. В оновлених правилах цей пункт зник. Також була вимога обладнати місця торгівлі захисними екранами між продавцями і покупцями (із плівки або пластику), зараз її немає.
Карантин в Україні через епідемію коронавірусної інфекції діє із 12 березня. Обмежувальні заходи тричі продовжували. З 11 травня в Україні розпочалося пом’якшення карантину. 20 травня Кабмін продовжив обмеження до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право послаблювати карантинні заходи за умови відповідності трьом критеріям.
Загалом уряд розробив п’ять етапів поступового скасування обмежень. 1 червня Україна перейшла до третього етапу, який передбачає відкриття спортивних залів і фітнес-центрів, навчальних закладів, запуск міжобласного автобусного сполучення та залізничних перевезень.
В Україні станом на 8 червня загальна кількість підтверджених випадків зараження сягнула 27 462, 797 осіб померли, 12 195 – одужали.