В Україні почалася друга хвиля коронавірусу: Яка ситуація із захворюваністю і що говорить влада

У деяких областях України знову посилюють карантин

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у країні почалася друга хвиля коронавирусу. За останню добу в країні зафіксовано понад 900 нових випадків інфікування.

Влада повідомляє, що збільшення кількості хворих пов’язане із недотриманням українцями карантину. За інформацією МОЗ, якщо ситуація не покращиться, в деяких областях можуть запровадити жорсткий адаптивний карантин. Але про все по порядку.

Ситуація з коронавірусом в Україні

Станом на 19 червня в Україні зафіксовано 34 984 випадки зараження коронавірусом. Протягом минулої доби зафіксовано рекордний приріст інфікування захворіла 921 людина. 

Від початку епідемії коронавірусу в країні внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померло 985 осіб, 16 тис. пацієнтів одужали.

У Житомирській області через збільшення кількості інфікованих коронавірусом знову посилили карантин. 

Таким чином, місцева влада ухвалила рішення про: 

посилення контролю за дотриманням населенням карантинних норм в приміщеннях і в громадському транспорті (використання засобів індивідуального захисту, дотримання соцдистанции, використання дезінфікуючих засобів); заборону роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;  заборону проведення масових заходів з кількістю учасників більше 10 осіб;  заборону роботи закладів громадського харчування крім літніх майданчиків;  проведення релігійних заходів, богослужінь за дотримання карантинних норм.

В області планують провести перевірку роботи ринків і магазинів щодо дотримання карантинних заходів. Якщо виявлять порушення, діяльність цих об’єктів буде припиненао.

Що кажуть медики і влада

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в двох областях України наповнення лікарень інфікованими коронавірусом перевищує 50%.

“Сьогодні також головний лікар Олександрівської лікарні міста Києва заявила про значне збільшення хворих у реанімації. Це лікарі називають фактично результатом недотримання карантинних правил, правил дистанціювання, масочного режиму, дезінфекції. Ми фактично сьогодні отримаємо початок чергової – або першої, або другої, як хочете можна це назвати – хвилі захворюваності коронавірусом”, – сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр додав, що для поліпшення епідеміологічної ситуації необхідно дотримуватися соціальної дистанції, масочного режиму, а також дезінфекції.

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко спрогнозував, що за теперішнім сценарієм епідемії Україна виходить на 4 тис. померлих до кінця року. Він додав, що якби в березні не ввели карантин, то до кінця цього року на території країни було б 145 тис. померлих від коронавірусу.

Що далі

“Для того, щоб подивитися, що робити Україні далі, ми зробили чітку модель і прорахували 81 сценарій, за яким може розвиватися на території України епідемія коронавірусу. Але ретроспективно вибрали зараз три найбільш оптимістичних сценарії, які враховують саме сезонність, літній час. Оскільки тільки Східна Європа… сезонності, ми хотіли подивитися, чи є в Україні сезонність коронавірусної хвороби чи ні, і у нас є “чорний”, “жовтий”, “зелений” сценарій”, – заявив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначав, що МОЗ планує ініціювати максимальне посилення контролю карантинних заходів у зв’язку зі значним зростанням інфікованих коронавірусом в Україні. Йдеться про транспорт, яким користуються українці, не дотримуючись масочного режиму, а також про деякі супермаркети, де відвідувачі перестали дотримуватися соціальної дистанції.

“Ми вважаємо, що повинні вводитися жорсткі обмеження у певних регіонах в умовах адаптивного карантину. Коли я кажу про жорсткі обмеження, насамперед я говорю про обмеження роботи тих або інших закладів, у тому числі нічних клубів”, – додав міністр.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що при гіршому варіанті розвитку подій в деяких областях з 22 червня можуть запровадити жорсткий адаптивний карантин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *