Протестна Білорусь
Акції протесту в Білорусі тривають четвертий день. Сьогодні жителі країни почали виходити на пікети в першій половині дня, а не ввечері, як у попередні дні. До страйків долучилися співробітники найбільших заводів. деякі журналісти та ведучі державних телеканалів заявили про звільнення. Звільнитися на знак протесту вирішив співробітник адміністрації президента Білорусі Артем Проскалович.
Реакція на насильство
США можуть ввести санкції проти Білорусі, заявив держсекретар Майк Помпео. “Ми глибоко розчаровані тим, що [вибори президента] не були вільнішими та чеснішими. Ми вже бачили таку поведінку раніше і шкодуємо, що все складається так само. Ми бачили насильство і його наслідки. До мирних протестувальників ставляться так, як не мають ставитися”, – сказав він.
До кінця серпня обмеження проти Білорусі, ймовірно, введе Європейський союз, з’ясувало агентство Reuters.
Президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії звернулися до президента Білорусі Олександра Лукашенка із закликом відмовитися від насильства і “почути голос народу”. Вони запропонували посередництво для врегулювання ситуації.
Українці в Білорусі
Відомо про чотирьох затриманих під час протестів у Білорусі українців. Це правозахисники і журналісти Костянтин Рєуцький та Євген Васильєв, українка Оксана Альошина і ще один громадянин, імені якого не повідомляли. Україна наполягає на поверненні своїх громадян.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав українців відмовитися від поїздок до Білорусі. “Це дозволить уникнути, м’яко кажучи, дуже складних ситуацій, у які вони можуть потрапити”, – сказав він.
Підірвалися військові
Двоє українських військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил відхилилися від маршруту проходження та підірвалися на невідомому вибуховому пристрої. Один із них загинув, другого поранено.
Нові опитування
Якби вибори президента України відбулися найближчої неділі, 33,4% тих, хто визначився з кандидатом і готовий піти на вибори, віддали б голос за чинного президента Володимира Зеленського, свідчать результати опитування, яке проводив центр SOCIS спільно із Центром Разумкова.
Згідно з результатами цього самого дослідження, у Верховну Раду проходить п’ять партій, а українці більше прагнуть у ЄС, ніж у НАТО.