Карантин в Україні, як відомо, продовжено до 22 червня. Нехай і з поступовим зняттям обмежень. Це означає, що масові заходи на нас чекають ще не скоро. І саме в таких умовах Київ підходить до святкування свого дня народження
Цього року день Києва припадає на 31 травня. Тобто вже в найближчі вихідні столиця відзначить свій день народження – їй виповниться 1538 років. Дата ця, звичайно, умовна, тому що історія міста сягає кінця п’ятого століття, і встановити точний рік неможливо.
Майбутнє свято відбудеться в умовах карантинних обмежень. Які, хоч останнім часом і послаблюються, однак все ще не дозволяють проводити масових заходів.
Тому, на відміну від минулого року, в 2020 році Київ на свій день народження ніяких масових заходів не проведе. Хоча це, звичайно ж, не означає, що свята не буде зовсім.
Але спочатку трохи історії.
Трохи історії
Визначаючи як рік заснування Києва 482-й, історики немов “заримували” його з відомою літописною датою – 882 роком, коли князь Олег захопив Київ й оголосив його “матір’ю міст руських”.
Вперше день народження Київ відзначав 1982 року – тоді йому виповнилося 1,5 тис. років. З тих пір щорічно в останні вихідні столиця з розмахом відзначає свято.
Так було до цього року, в якому свої корективи до порядку звичайного життя вніс коронавірус.
Отже, що очікується цього року.
День Києва до 2020 року
Цілком можливо, що плани святкування в найближчі кілька днів розширяться новими локаціями і заходами. Якщо це буде так – ми їх обов’язково додамо.
Поки ж ситуація наступна.
Пробіг під каштанами
Цього року буде в онлайні. І, природно, під гаслом боротьби з Covid-19. Старт заходу призначено на 9:00 31 травня.
Всіх охочих закликали приєднатися до ініціативи, зробивши благодійний внесок.
Зібрані кошти підуть на допомогу українським лікарям і медичним установам: Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, а також різним лікарням.
Організатори заявляють, що “в прямому ефірі команда амбасадорів подолає дистанцію 5 км вулицями Києва за кожного учасника пробігу”.
При цьому правила наступні: благодійний внесок – 100 грн. На старт запрошуються індивідуальні учасники і команди від 10 осіб.
Офлайновий пробіг під каштанами збираються провести через рік, 30 травня 2021 року.
Ось, що ще обіцяють у КМДА
Інформація з офіційного Телеграм-каналу.
– В ефірі телеканалу “Київ” вранці показуватимуть привітання, тематичні сюжети “Прогулянки по Києву”, “Київ, який ми любимо”, “Портрети” й “Історії”.
– Обіцяють святкову вікторину з киянами, а також радіоконцерти груп О, “On I Ona”, “ADAM”, “Нумер 482”, “Green Grey”.
– У соцмережах, на каналах YouTube, на різних сайтах буде опубліковано святкові ролики столичних колективів.
Зокрема
Академічний камерний хор “Хрещатик” створив хорову версію пісні Ігоря Шамо та Дмитра Луценка “Як тебе не любити, Києве мій!”.
Київський академічний муніципальний духовий оркестр підготував відеоролик пісні-привітання “Щастя, добра і любові”.
Пісенне відеопривітання “Україна – рідний край” записав Київський академічний ансамбль української музики “Дніпро”.
– На YouTubе-каналі UA: ESTRADA.TV покажуть гала-концерт лауреатів та учасників Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва “Пісня над Дніпром-2020” імені Анатолія Авдієвського.
– У мережі також покажуть гала-концерт “Світові шедеври” за участю артистів та оркестру Київського національного академічного театру оперети.
– 30 і 31 травня о 20:00 відбудеться трансляція концерту Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького.
– Жителі Києва, які 30 або 31 травня близько 20:00 будуть проходити повз будівлю Київського академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, на вул. Межигірська, 2, зможуть побачити музичне вітання артистів із балкона.
– А ще на День Києва почнеться сезон роботи столичних фонтанів:
на Майдані Незалежності – Великий і комплекс із шести малих фонтанів;
на Хрещатику – “Водяна куля”, “Каскадний” і “Засновники Києва”, фонтан “Хрещатик” за адресою Хрещатик, 25;
фонтан на Великій Васильківській, 119-121;
комплекс фонтанів в акваторії Русанівського каналу.