Військове командування Азербайджану запропонувало командуванню вірменського гарнізону, розташованого в населеному пункті Агдер у Нагірному Карабасі, припинити спротив і здатися. Про це 27 вересня повідомили у пресслужбі азербайджанського міністерства оборони.
Така пропозиція надійшла з метою уникнути повного знищення блокованого гарнізону і запобігання зростанню бойових втрат, зазначено в повідомленні.
Ставлення до військовополонених і цивільних заручників відповідатиме вимогам Женевської конвенції та іншим нормам міжнародного права, а в разі спротиву “кожну озброєну особу буде знешкоджено”, наголошено в повідомленні міноборони.
В.о. начальника управління інформації адміністрації невизнаного Арцаха (так Нагірний Карабах називають у Вірменії) Сурен Сарумян назвав повідомлення про оточення гарнізону “найчистішою дезінформацією”. В інтерв’ю “Первому каналу” телебачення Вірменії він сказав, що такі заяви Баку мають на меті інформаційну війну.
https://www.facebook.com/lurer1tv/posts/789930078512896
Конфлікт двох держав навколо Нагірного Карабаху загострився сьогодні. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” та обстрілі позицій азербайджанської армії. Повідомляли про загиблих і поранених мирних жителів.
У міноборони Азербайджану заявили про взяття під контроль шести сіл в Нагірному Карабасі, у міноборони Вірменії це спростовують.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.