Іранські рятувальники повідомляють, що в аварії вертольота, на якому летіли президент Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян, ніхто не вижив.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
Іран з 2022 року фактично є союзником Росії у війні проти України та постачає їй зброю.
Фактичним керівником країни вже багато років є верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї.
Загибель Раїсі та інших, хто був у гелікоптері, підтвердили, зокрема, іранське агентство Mehr і неназваний іранський чиновник у розмові з агенцією Reuters.
До цього голова іранського Червоного Півмісяця Пірхосейн Коліванд сказав державному телебаченню, що рятувальники не виявили ознак життя на місці аварії.
Пасажирами вертольота були президент Ірану Ібрагім Раїсі, міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян, губернатор іранської провінції Східний Азербайджан Малік Рахметі та аятола провінції Тебріз Алі Хашим.
Вертоліт зазнав аварії в неділю в горах на північному заході Ірану, недалеко від кордонів з Азербайджаном та Туреччиною.
Раїсі повертався з іранської провінції Східний Азербайджан, на кордоні з Азербайджаном, де він із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим брав участь у церемонії запуску греблі на прикордонній річці Аракс.
Біографія Раїсі
63-річного Раїсі, який раніше очолював судову систему країни, вважали протеже верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, і деякі аналітики припускали, що він міг замінити 85-річного лідера після його смерті або відставки з цієї посади.
Раїсі переміг на президентських виборах в Ірані в 2021 році, на яких зафіксували найнижчу явку за всю історію Ісламської Республіки.
Раїсі перебуває під американськими санкціями, зокрема через його участь у масовій страті тисяч політичних ув’язнених у 1988 році наприкінці кровопролитної ірансько-іракської війни.
Його вважали ультраконсервативним політиком.
Раїсі став заступником прокурора Тегерана, коли йому було лише 25 років. Потім головою Генеральної інспекційної організації Ірану та першим заступником голови судової влади.
У 2014 році його призначили генеральним прокурором Ірану.
У 2017 році Раїсі несподівано для багатьох балотувався на пост президента і отримав другий результат.
У 2019 році аятола Хаменеї призначив його на впливову посаду голови судової влади.
Ібрагіма Раїсі обрали президентом Ірану в червні 2021 року.