Усіх затриманих удень 15 червня учасників акції на підтримку активіста Сергія Стерненка, яка відбувалася під Шевченківським судом Києва, поліція відпустила, про це написала народна депутатка Ольга Стефанишина у Facebook.
“Олександр Кір’яков, ветеран війни і аспірант КНУ, щойно вийшов із райвідділу поліції. Усі активісти сьогоднішнього свавілля правоохоронців на волі. Боремося далі”, – ідеться в пості.
https://www.facebook.com/olga.stefanishina/posts/3584123238282952
Учасники акції та журналісти повідомили, що поліція застосовувала силу до затриманих. Зокрема, фотограф “Радіо Свобода” зняв момент, коли поліцейський бив ногами одного з активістів – Олександра Кір’якова. Як написала у Facebook нардепка від “Голосу” Ольга Стефанишина, Кір’яков – один із затриманих. Окрім нього, у Шевченківське відділення поліції доправили ведучого акції Миколу Виговського, ультрас донецького “Шахтаря” Віталія Овчаренка, а також Андрія Мартиненка та Антона Коваленка. За словами Стефанишиної, їм інкримінують непокору правоохоронним органам і хуліганство.
15 червня під Шевченківським райсудом Києва, де обирають запобіжний захід підозрюваному в убивстві одеському активісту Сергієві Стерненку, сталася бійка. Поліція повідомила, що правоохоронці затримали п’ятьох учасників акції. За даними поліції, спочатку один чоловік спровокував конфлікт із журналістами, а інші учасники акції перешкоджали його затриманню і нецензурно висловлювалися.
Народному депутату від “Голосу” Роману Лозінському, який намагався уточнити, чому відбуваються затримання, розірвали футболку, він збирається писати заяву в поліцію.
2018 року на Стерненка в Одесі вчинили три напади. Під час останнього, який стався 24 травня 2018 року, він смертельно поранив ножем одного з нападників – Івана Кузнєцова. Другий нападник, Олександр Ісайкул, утік із місця події, а потім виїхав з України. Активіст стверджує, що діяв у межах самозахисту. Під час нападу він теж дістав поранення.
У середині травня 2020 року слідство визнало Стерненка потерпілим у справі про напад на нього.
11 червня СБУ оголосила Стерненку про підозру в навмисному вбивстві.
У спецслужбі стверджують, що активіст гнався за нападником, тому його дії не може бути кваліфіковано як самооборону.
Шевченківський райсуд Києва 12 червня почав обирати Стерненку запобіжний захід, засідання продовжили 14 червня. Обвинувачення наполягає на цілодобовому домашньому арешті для активіста, водночас кілька народних депутатів (зокрема, від “Голосу”) і громадських діячів заявило про готовність узяти його на поруки.