Уряд України назвав регіони, які із 3 серпня потрапляють у "червону" зону епіднебезпеки

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 31 липня встановила перелік українських регіонів, які увійдуть в одну із чотирьох зон адаптивного карантину. Про це на брифінгу в Києві розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, передає кореспондент “ГОРДОН”.

Встановлено чотири критерії, за якими визначають, до якої зони включать ту чи іншу адміністративно-територіальну одиницю: заповненість ліжок, охоплення тестуванням, коефіцієнт виявлення нових випадків COVID-19, динаміка зростання захворюваності.

“У нас визначено вісім регіонів, де перевищено ці базові нормативи: Вінницька, Волинська, Житомирська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська і Чернівецька області. За рішенням комісії, “червоний” рівень небезпеки поширення COVID-19 встановлено з понеділка в містах Луцьку та Тернополі, а також у Кіцманському районі Чернівецької області”, – заявив Степанов.

У “зеленій” зоні діють звичайні норми поведінки та соціальної дистанції в умовах пандемії, пояснив він.

“Жовта” зона – буферна; в ній обмежать відвідування установ соцзахисту, де перебувають люди старшого віку.

У “помаранчевій” зоні заборонять діяльність закладів гостинності, крім готелів, роботу розважальних центрів і закладів громадського харчування в нічний час, фітнес-центрів, спортзалів, закладів культури, дитячих оздоровчих таборів, скасують планову госпіталізацію; кількість учасників масових заходів не має перевищуватиме 100.

“Червона” зона передбачає зупинку громадського транспорту, закриття освітніх установ, ресторанів і торгово-розважальних центрів.

“Перехід із зони в зону буде здійснюватися, якщо є перевищення показників п’ять днів поспіль… Повернутися назад можна, якщо три дні поспіль тримаються показники, властиві “легшій” зоні”, – додав міністр.

22 липня Кабінет Міністрів України видав постанову, якою дію адаптивного карантину на території країни продовжено до 31 серпня. Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *