Уряд перебуває на фінальній стадії переговорів з інвесторами в сектор поновної енергетики щодо вирішення питання “зеленого” тарифу. Про це в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна” 29 травня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
“Ми сьогодні на завершальній стадії переговорів з інвесторами в поновні джерела енергії. Для чого? Ми хочемо, щоб в Україні було багато альтернативної енергії, вона найчистіша, вона найдешевша. Питання ціни, яку ми платимо”, – сказав Шмигаль.
Прем’єр наголосив на необхідності зменшити “зелені” тарифи до прийнятного рівня. Водночас він додав, що завдяки діям уряду вартість електрики для населення залишиться на нинішньому рівні.
“Треба не забувати, що ще 10 років тому були перші сонячні електростанції, тариф на виробництво електроенергії на яких за 1 кіловат був 45 гривень. Населення сьогодні сплачує і буде сплачувати 1,68 гривні. Для порівняння, 46 гривень за 1 кіловат, сонячні станції на сьогодні ще є такі. Звичайно, їх уже дуже мало, але такі тарифи теж є на вироблення електроенергії. Треба наводити і в цьому порядок, чим ми теж займаємося”, – підкреслив прем’єр.
15 травня у Кабінеті Міністрів України відбулася зустріч глави уряду Дениса Шмигаля із гравцями ринку та профільними асоціаціями, які є представниками інвесторів зі США, Норвегії, Швеції, Німеччини, Туреччини, Іспанії, Франції та інших країн. За інформацією ЗМІ, після цієї зустрічі Шмигаль подав президенту України Володимирові Зеленському напрацьовані пропозиції щодо суттєвого зниження “зелених” тарифів (для СЕС -15%, для ВЕС -7,5%), а також низку інших фінансових обмежень у роботі “зелених” електростанцій в Україні.
26 травня Шмигаль провів ще одну зустріч з інвесторами та виробниками електроенергії з поновних джерел, на якій було продовжено обговорення меморандуму між українською владою і виробниками енергії з поновних джерел щодо реструктуризації “зелених” тарифів.
Іноземні інвестори, які представляють більше ніж 10 країн, у листі до прем’єр-міністра України заявили про готовність піти на добровільне зниження “зелених” тарифів, щоб підписати меморандум про взаєморозуміння та вирішити проблеми сектору ПДЕ, пише “Обозреватель”.