Українці сьогодні святкують День захисника: Що це за свято

Це день ушанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності

14 жовтня в Україні святкують День захисника. Це день вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України. З 2015 року цей день є неробочим. До того ж свято збігається з Днем Українського козацтва і Покровом Пресвятої Богородиці.

Історія свята

У 2014 році п’ятий президент Петро Порошенко встановив 14 жовтня Днем захисника України. Паралельно з цим скасували святкування Дня захисника Вітчизни. Так, до 2014 року в Україні, як і в низці інших країн колишнього СРСР, відзначали День захисника Вітчизни 23 лютого. Чому країна відмовилася від цього свята, читайте ТУТ.

У своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року Порошенко заявив:

“У багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я підкреслюю, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо поважати захисників своєї Батьківщини, а не чужої”.

Вибір дати 14 жовтня випав через історичну традицію вшанування українського козацтва На Покрову Пресвятої Богородиці. Козаки вірили, що їх охороняє Покров, а Пресвяту Богородицю вважали своєю покровителькою і заступницею. Перед битвами козаки служили молебні Богородиці, а церкви на Січі часто називали Покровськими.

День Покрови Пресвятої Богородиці наші предки святкували особливо урочисто, з бойовими змаганнями та піснями.

Вихідний

21 лютого 2015 року Порошенко ініціював установлення Дня захисника України державним святом і неробочим днем із внесенням відповідних поправок до Кодексу законів про працю.

5 березня 2015 року Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому президентський законопроект, яким пропонувалося зробити вихідним День захисника України 14 жовтня.

День захисника – 2020 у Києві

День захисника святкується на тлі пандемії коронавірусу і зростання кількості заражених. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав вести роботу з організаторами, щоб заходи відбулися в безпечних умовах із дотриманням усіх протиепідемічних правил.

З нагоди свята у столиці з Михайлівської площі стартує вілопробіг, кінець маршруту – біля державного прапору України біля Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Національний академічний духовий оркестр України виступить у філармонії. Концерт відбудеться під назвою “День захисника України у філармонії”. Вхід платний. Захід розпочнеться о 19:00.

У Києві триватиме традиційний марш правих сил “Марш УПА – 2020”. Його організаторами стали націоналісти з “Правого сектору”, “Свободи” і “Нацкорпусу”. Вони збираються дійти до Офісу президента.

Також на території Національного музею народної архітектури та побуту в Києві о 13:00 відбудеться культурно-мистецькі заходи з нагоди Дня захисника, на яких вшановуватимуть та нагороджуватимуть військових кримських татар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *