27 травня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє розпочати наступний етап реформи системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад і територій України.
Постанова “Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду” дозволяє Державній інспекції містобудування України почати виконувати свої функції і повноваження, зазначили у відомстві.
“Прийнята постанова сприятиме подальшому виконанню заходів, пов’язаних із ліквідацією Державної архітектурно-будівельної інспекції та створенням Державної інспекції містобудування України. Вона почне працювати з моменту заповнення штату мінімум на 30%”, – повідомив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.
Голова Державної інспекції містобудування Юрій Васильченко розповів у Facebook, що постановою в Україні утворено вісім територіальних органів відомства як окремих юридичних осіб публічного права. За його словами, це відповідає ідеї децентралізації, новий формат дасть змогу оптимізувати процеси.
“Раніше, щоб провести перевірку на території, необхідно було чекати, доки буде підписано наказ керівництвом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Києві. Зараз інша ситуація: наказ на перевірку буде видавати керівництво відповідного головного міжрегіонального управління”, – розповів він.
https://www.facebook.com/VasilchenkoYuriy/posts/126450545724480
Реформу системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду розпочали в Україні в березні. 5 березня президент України Володимир Зеленський назвав Державну архітектурно-будівельну інспекцію одним із найкорумпованіших органів і пообіцяв, що її ліквідують протягом двох тижнів.
13 березня уряд ухвалив постанову №218, згідно з якою ДАБІ необхідно ліквідувати, а замість неї мають з’явитися три нові органи: Державна інспекція містобудування, Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні і Державна сервісна служба містобудування.
Перехідний період реформи, за даними “Інтерфакс-Україна”, має завершитися у травні. Державна інспекція містобудування має запрацювати першою із трьох створюваних органів – у червні. 6 травня її головою уряд призначив Васильченка, до цього він очолював ДАБІ.
Головна функція Державної інспекції містобудування – архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Вона, зокрема, перевірятиме будівельні об’єкти стосовно дотримання будівельних норм, стандартів і правил, аналізуватиме якість будівельних матеріалів і конструкцій, видаватиме обов’язкові до виконання приписи щодо усунення порушень законодавства або зупинення підготовчих та будівельних робіт.