Український конгресовий комітет Америки закликав команду Зеленського не руйнувати імідж України

Український конгресовий комітет Америки (УККА), який представляє інтереси приблизно 1,5 млн громадян США українського походження, закликав владу України утримуватися від спроб політично вмотивованого переслідування представників колишнього керівництва країни. Про це йдеться в заяві УККА у зв’язку з кримінальним провадженням щодо п’ятого президента України Петра Порошенка.

“Сьогоднішня Україна має зосередитися на прогресі країни і боротьбі із зовнішнім ворогом, а не розривати країну на частини політичною боротьбою”, – заявили в комітеті.

В УККА підкреслили, що “виборче політично мотивоване правосуддя може завдати непоправної шкоди іміджу України в міжнародній спільноті”, і закликали українське керівництво “утримуватися від будь-яких спроб політизувати принципе верховенства права”.

У заяві також ідеться, що кримінальне переслідування політиків, які керували країною із 2014-го до 2019 року, не має нічого спільного з переслідуванням чиновників часів Віктора Януковича.

“На відміну від тієї беззаконної епохи, чиновники та громадські лідери, на яких сьогодні націлені політичні призначенці президента [Володимира] Зеленського, керували історичним відродженням національної оборони України і зупинили падіння економіки після вторгнення Росії. […] Колишнім лідерам України вдалося переконати США надати Україні смертоносну оборонну зброю і відновити Збройні сили України, а також вітчизняну оборонну промисловість”, – зазначили в комітеті.

Порошенко був президентом України у 2014–2019 роках, із серпня 2019 року – народний депутат від “Європейської солідарності”. 9 червня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявляла, що п’ятий президент фігурує у 21 кримінальному провадженні. Пізніше вона повідомила про закриття трьох справ. У ДБР, зі свого боку, повідомили про відкриття ще одного провадження.

18 червня Печерський районний суд Києва мав обрати Порошенку запобіжний захід у межах кримінального провадження про призначення Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України. Слідство вважає, що Порошенко, будучи президентом України, у 2018 році під час призначення Семочка видав явно злочинний наказ, яким схилив військову посадову особу до перевищення службових повноважень.

Як з’ясувала “Українська правда”, після призначення Семочка тодішній глава розвідки Єгор Божок (зараз обіймає посаду заступника глави МЗС) видав наказ, яким рішення президента оголосили особовому складу, а Семочко розпочав виконання обов’язків. У пресслужбі ДБР виданню підтвердили, що саме цей наказ Божка вважають незаконним, а Порошенка підозрюють у тому, що він схилив Божка до видання цього документа.

Представники обвинувачення заявили, що проситимуть відпустити Порошенко під особисте зобов’язання. У засіданні оголошено перерву до 1 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *