Ризиків припинення або скасування безвізового режиму України з Євросоюзом немає. Про це 22 вересня на спільній пресконференції з українським міністром закордонних справ Дмитром Кулебою заявив високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель. Пресконференцію транслювали на сторінці МЗС України у Facebook.
“Що стосується призупинення безвізового режиму, в ЄС є відповідний механізм, у рамках якого готуються регулярні звіти щодо дотримання всіх вимог. Останній такий звіт був датований 20 липня. Відповідно до цього звіту було підтверджено, що Україна відповідає всім орієнтирам, пов’язаним із безвізовим режимом. Але водночас наголошувалося на важливості подальшої ефективної та незалежної роботи антикорупційних органів й уникнення політизації правоохоронних органів”, – сказав Боррель.
Питання реформування судових органів і створення антикорупційної інфраструктури в Україні також важливі для залучення інвестицій, додав він.
Кулеба зі свого боку підкреслив, що Україна залишається вірною реформаторському порядку денному і зацікавлена в діяльності незалежної антикорупційної інфраструктури.
https://www.facebook.com/UkraineMFA/videos/453420218967315/
Боррель вперше відвідав Україну на посаді керівника європейської дипломатії.
17 вересня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови, яким затвердила членів комісії з проведення конкурсу на обійняття адміністративних посад у спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.
Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що у них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією.
Євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер заявляли, що Україна ризикує втратити підтримку МВФ і безвізовий режим із ЄС.
ЄС і США повідомили, що взяли до відома рішення Ради. “Комісія має розпочати прозорий процес, в основі якого – доброчесність і заслуги кандидатів. Від цього буде залежати наша подальша підтримка”, – зазначили дипломати.
Офіс президента України відповів, що взяв до відома критику, і закликав “утриматися від надмірних емоцій всіх учасників громадської дискусії про діяльність антикорупційної інфраструктури держави”.
Безвізовий режим між Україною та ЄС набув чинності 11 червня 2017 року. Для короткострокових поїздок за кордон громадянам України достатньо мати біометричний паспорт.