Україна ставить рекорди щодо добового захворювання на Covid-19: В яких областях можуть посилити карантин вже з понеділка?

Ситуація з епідемією коронавірусу в Україні, на жаль, не поліпшується. Насправді навіть навпаки. На тлі збільшення кількості хворих у країні все частіше говорять про повернення суворих карантинних обмежень. Наскільки це реально? І кого може торкнутися?

В Україні другу добу поспіль фіксують антирекорд за кількістю добових інфікувань коронавірусом Covid-19.

За минулу добу таких випадків – 1318. За весь час епідемії – майже 77 тис. хворих.

Все це відбувається в умовах практично знятого карантину, який офіційно названо адаптивним і продовжено до 31 серпня.

В умовах адаптивного карантину країну поділили на чотири зони. Про це ми писали раніше, тут можна прочитати про них детальніше.

Якщо коротко. Зони, на які поділили країну – кольорові. Вони позначають “рівень проблеми”: від “зеленої” (наймінімальніші проблеми) – до “червоної” (все дуже погано).

З цього приводу вже сталося кілька серйозних скандалів. Так, до “червоної зони” спочатку потрапили Луцьк і Тернопіль. Обидва міста не погодилися з таким рішенням і влаштували справжній “карантинний” бунт.

Зокрема, вони відмовилися повертати жорсткі обмеження, в тому числі – заборону транспорту та інше.

Ось, наприклад, одна із цитат мера Тернополя Сергія Надала:

“…у Тернополі забороняють, блокують рух потягів, зупинку потягів на території – на станції Тернопіль. Вже починають… писати тернополяни,.. що “ми зараз знаходимося в Одесі, з сім’єю поїхали зараз відпочивати з дітьми. Повинні повертатися додому, повідомили, що зупиняти в Тернополі не будуть, пропонують зупинити в Хмельницькому о першій ночі або о четвертій ночі у Львові”… Відповідно було звернення до міністра транспорту: “Шановні, будь ласка, відновіть рух, зупинку потягів у Тернополі“.

І все ж епідемічна ситуація в країні погіршується. І розмови про можливе посилення карантину стають все голоснішими.

На тлі останніх антирекордів це може трапиться вже найближчим часом.

Де можуть посилити карантин?

Ексміністр економічного розвитку, а нині президент Київської школи економіки, яка допомагає МОЗ з аналітикою щодо Covid-19, Тимофій Милованов вважає, що вже з понеділка карантин можуть посилити відразу в чотирьох областях – Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Харківській.

Вже з понеділка чотири нові області можуть перестати бути зеленими. Про це свідчить наш аналіз поточної ситуації з поширенням Covid-19 в Україні.

Йдеться про Рівненську, Хмельницьку, Чернігівську та Харківську області, де вже 5 днів поспіль перевищується принаймні один із встановлених урядом показників – коефіцієнт виявлення випадків інфікування або показник динаміки зростання”, – зазначив він.

Милованов нагадав, що як тільки область 5 днів поспіль перевищує один із чотирьох встановлених урядом показників – зайнятість ліжок, охоплення тестуванням, коефіцієнт виявлення випадків або показник динаміки зростання, – кожен район цієї області отримує свій колір залежно від “вкладу цього району в перевищення відповідного показника областю”.

“Навряд чи ми залишимося в зеленій зоні“, – вважає головний санлікар Харківської області Любов Махота.

Ми маємо останні три дні поспіль збільшення коефіцієнта виявлення, на сьогодні він становить 15% за рекомендованого критерію МОЗ не більше 11%“, – цитує санлікаря “Харків.Today”.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на вчорашньому брифінгу нагадав, що Рівненська та Харківська області “вже одна 9 днів поспіль, інша 6 днів поспіль перевищують показники за рівнем захворюваності, за динамікою захворюваності”.

У Хмельницькій області кілька днів тому прогнозували, що кілька міст і районів області можуть “випасти” із “зеленої” карантинної зони, якщо там не спаде динаміка зараження Covid-19.

Насамперед це стосується міст Хмельницького, Старокостянтинова, Кам’янець-Подільського, Шепетівки та Красилівського і Летичівського районів, де найбільше хворих“, – цитує першого заступника голови Хмельницької ОДА Романа Примуша “Незалежний громадський портал”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *