Україна й НАТО посилять присутність в акваторії Чорного моря. Про це 9 липня під час телефонної розмови домовилися міністр оборони України Андрій Таран і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.
Серед іншого, сторони обговорили ситуацію з безпекою на сході України та в акваторії Чорного моря. Співрозмовники погодилися, що ситуація в Чорному морі продовжує погіршуватися у зв’язку з тим, що Росія нарощує свою військову присутність і в такий спосіб змінює баланс сил.
Таран і Столтенберг ухвалили рішення посилити присутність сил і засобів України і НАТО на суші, морі й у повітряному просторі чорноморського регіону. Зокрема, ідеться про посилення патрулювання в повітрі і присутність кораблів військово-морських сил країн – членів Альянсу.
Також міністр оборони України запросив генсека НАТО відвідати країну з офіційним візитом.
Напередодні в Чорне море увійшли чотири кораблі протимінної групи НАТО.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості”. Згідно з Воєнною доктриною України, ухваленою 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО та досягнення до 2020 року цілковитої сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 12 червня 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.