Голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко і голова державної нафтогазової компанії Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) Єжи Квєцінський підписали договір про нерозголошення потенційним покупцем інформації про об’єкти приватизації. Про це 12 жовтня повідомила пресслужба президента України.
Документ дасть компанії PGNiG змогу за умов конфіденційності дістати широкий доступ до інформації про об’єкти приватизації в Україні, щоб із повнотою знань про активи включитися в боротьбу за них, написано в повідомленні.
В Офісі президента України зазначили, що початок співпраці ФДМУ із PGNiG має дати сигнал інвесторам інших країн, що Україна відкрита для інвестицій.
Договір підписали у присутності президента України Володимира Зеленського та президента Польщі Анджея Дуди, підкреслили в ОПУ.
11–13 жовтня Дуда відвідує Україну з офіційним візитом.
У березні 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
До пандемії коронавірусу планували, що поточного року приватизація дасть державному бюджету приблизно 12 млрд грн, із них 6 млрд грн – від малої приватизації, а 6 млрд грн – від великої, повідомляв “Укрінформ” із посиланням на Сенниченка. Загалом ФДМ прогнозував продаж 500 підприємств до кінця року.
До переліку об’єктів великої приватизації на 2020 рік, який затвердив Кабмін України, увійшла низка обленерго, ТЕЦ, державне підприємство “Артемсіль”, ПАТ “Азовмаш” та інші підприємства. Жодне з цих підприємств поки що не продали.