Україна і НАТО прагнуть відновити роботу комісії на рівні міністрів – віцепрем’єрка Стефанішина

Україна, як і її партнери по Північноатлантичному альянсу, вважають важливим відновити формат комісії Україна – НАТО на міністерському рівні, заблокований через позицію Угорщини. Про це за підсумками переговорів у штаб-квартирі НАТО агентству “Укрінформ” сказала віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

На запитання кореспондента, чи порушували на переговорах питання про позицію Угорщини, віцепрем’єрка відповіла негативно.

“Питання Угорщини не порушувалося. Водночас більшість учасників комісії зробило акцент на важливості відновлення роботи комісії Україна – НАТО міністерського рівня. Зі свого боку ми наголосили, що діалог [з Угорщиною] все ж таки відбувається, його наявність підтверджена міністрами закордонних справ обох країн. Тому ми поділяємо ці очікування країн-союзниць і сподіваємося, що засідання комісії Україна – НАТО на більш високому рівні відбудеться”, – зазначила Стефанішина.

Віцепрем’єрка у Брюсселі провела зустрічі в Єврокомісії, а також переговори у штаб-квартирі НАТО, де, зокрема, зустрічалася з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Із 2017 року Угорщина блокує засідання комісії Україна – НАТО на рівні міністрів: Будапешт вимагає внести зміни до закону України “Про освіту”, яким розширюють використання державної мови у шкільному навчанні. На думку угорської влади, документ загрожує майбутньому угорської меншини в Україні.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості”. Згідно з Воєнною доктриною України, ухваленою 2015 року, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення до Конституції положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 12 червня 2020-го Україна дістала статус партнера розширених можливостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *