Дослідження, проведені медиками лікарні “Швабінг” у німецькому Мюнхені показали, що кількість антитіл, які з’являються в організмі людини після перенесеного COVID-19, згодом зменшується. На думку дослідників, цей факт може поставити під сумнів довгострокову ефективність можливої вакцинації. Про це 12 липня повідомив телеканал ZDF із посиланням на головного лікаря інфекційної клініки Клеменса Вендтнера.
За його словами, аналізи крові перших пацієнтів із коронавірусом, які лікувалися у клініці в січні, показали явне зниження кількості антитіл. Такий результат продемонстрували аналізи чотирьох із дев’яти пацієнтів.
Вендтнер вважає, що результати цих досліджень свідчать про можливе повторне зараження.
Китайські дослідники раніше також виявили, що кількість антитіл за два місяці різко зменшилася в пацієнтів із безсимптомним перебігом, але такі показники фіксували і в інших перехворілих, повідомило видання Nature Medicine.
Британські вчені зробили аналогічний висновок, повідомляє видання The Guardian. Учені з Королівського коледжу Лондона проаналізували імунну відповідь більше ніж 90 пацієнтів і дійшли висновку, що максимальна кількість антитіл з’являється в організмі за три тижні після виявлення симптомів. Після цього їхня кількість починає швидко падати.
Проведені дослідження показали, що після хвороби 60% людей мали сильний імунітет до COVID-19, але вже за три місяці тільки 17% зберегли такий самий рівень опірності хворобі. Кількість антитіл скоротилася у 23 рази, у декого з тих, хто перехворів, їх не вдалося виявити.
Спалах COVID–19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 12,9 млн, із них понад 7,1 млн одужало, а більше ніж 569,1 тис. померло.