Печерський райсуд Києва 16 липня змінив умови перебування на волі для підозрюваної у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета медсестри Яни Дугарь. Про це у Facebook повідомив адвокат Денис Ломанов.
“Чергова маленька перемога. Печерським районним судом Києва продовжено покладені на неї обов’язки, проте виключено з переліку свідків, із якими не можна спілкуватися, військовослужбовців, із якими Яна проходить службу, та викладачів навчального закладу”, – написав він.
Адвокат розповів, що буде на наступному судовому засіданні.
“Спроба сторони обвинувачення зобов’язати захист завершити ознайомлення з матеріалами провадження за 10 днів”, – пояснив Ломанов.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3041977175920063&id=100003234314450
13 липня з Дугарь мали за рішенням суду зняти електронний браслет.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, яка належала співзасновниці видання “Українська правда”, цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це Дугарь, військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Андрій Антоненко (заарештовано) і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко (поміщено під варту).
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася “розвідкою”: шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників.
У первісній редакції підозри Антоненку йшлося, що він, “захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди предметом уваги громадськості… вирішив створити організаційну групу, щоб у її складі вчинити вбивство журналіста та радіоведучого Павла Шеремета”.
21 травня стало відомо, що текст підозри змінили, прибравши з нього згадку про ультранаціоналістичні ідеї та велич арійської раси. Окрім того, тепер слідчі вважають Антоненка не організатором, а простим виконавцем убивства, а Кузьменко, згідно з оновленим текстом підозри, тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не приводила її в дію.
22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.
16 липня Печерський райсуд Києва продовжив до 13 вересня термін арешту для Кузьменко.