У застосунку Міністерства оборони України (МОУ) “Армія+” в наступному оновленні буде функція навчання, а в майбутньому
з’являться електронний військовий квиток та соціальні послуги.
Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
“У цивільному житті ми звикли до зручних цифрових сервісів. Наша мета — зробити військову службу максимально комфортною та сучасною, враховуючи специфіку армії”, — сказала Черногоренко під час зустрічі з американською делегацією на чолі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором.
Нововведення включатимуть:
навчальний модуль з базовою інформацією про військову справу; цифровий аналог військового квитка, який матиме таку ж юридичну силу, що й паперовий; систему бонусів, знижок та соціальних пільг для військових.
Що відомо про диджиталізацію в ЗСУ
2 серпня президент України Володимир Зеленський заявляв, що готують нові та сучасні рішення для військових, які приберуть багато зайвої бюрократії та паперової роботи у підрозділах. Він зазначав, що скоро їх презентують суспільству.
Від 8 серпня в Україні запустили застосунок “Армія+”. Зеленський говорив, що на наступних етапах розвитку “Армії+” у застосунку мають з’явитися й інші функції, які допоможуть військовим реалізовувати усі необхідні соціальні та комунікативні потреби на службі. Зокрема, там будуть курси та навчальні програми. Також у застосунку будуть захищені чати між військовими.
Міністр оборони України Рустем Умєров додав, що застосунок інтегрують і для родин військових. Усі сервіси для бійців будуть в єдиній системі — медицина, логістика та кадрові питання.
В застосунку вже можна подати та погодити електронний рапорт.
Також Міноборони внесло зміни у накази №232, №300 та №440, які стосуються військового обліку майна. Наприклад, скасовуються книги обліку руху осіб, що харчуються, чи журнал обліку мила; скасовуються стелажні ярлики та штабельні картки для більшості складів; атестати на харчування та майно військовослужбовців можна буде набрати на комп’ютері і роздрукувати.
11 вересня Державний оператор тилу МОУ презентував DOT-Chain — ІТ-систему для зручнішого управління тиловими потребами в армії. МОУ обіцяє, що тепер закупівля продуктів стане зрозумілішою та прозорішою.