У Вінниці більше 30-ти художників з України та світу змагаються за звання найкращого

Відкриття Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist – 2020» відбулося сьогодні у місті над Бугом. Уже четвертий рік до Вінниці приїздять митці з різних міст України та світу. Цього року участь у проєкті беруть більше 30-ти художників, серед них представники з України, США, Китаю та Азербайджану. 16 учасників через карантинні обмеження не змогли приїхати, а тому працюватимуть в онлайні. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словенії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії.

Як каже автор проєкту, народний художник України Володимир Козюк, організатори взяли на себе всі витрати – від проживання до забезпечення фарбами та полотнами. І все для того, щоб підтримати творчість митців, надихнути їх на експерименти, розкрити потенціал і презентувати імідж Вінниччини та Поділля загалом

«Охочих взяти участь у пленері було більше пів тисячі. Відбір учасників проходив у два тури. Якби не карантин, то Вінниця приймала би цього року художників з 15 країн світу, – відзначає Володимир Козюк. – Особливість конкурсу в тому, що в ньому беруть участь не лише митці з різних країн, але й різні за віком та професійною майстерністю. Це дозволяє створити мікс культур і, переконаний, дадуть один одному новий поштовх для розвитку».

Упродовж десяти днів, окрім написання картин на теренах Поділля, на митців чекає насичена програма. Вони відвідуватимуть майстер-класи, проводитимуть виставки, творчі зустрічі, а з нагоди Дня Незалежності долучаться до проведення квесту «Вінницька палітра – сучасне і минуле» і по суті дадуть початок загальноукраїнському проєкту «Велике мистецтво – Велике будівництво» від Міністерства культури України. Адже об’єктами мистецької інтерпретації учасників стануть не лише міські пейзажі та визначні історичні місця, але й пам’ятки культурної спадщини. Оскільки у пропозиції Вінницької ОДА до вищезгаданого проєкту подані такі об’єкти, як палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського, палац Комарів у Мурованих Курилівцях, – усі вони включені до пленерної програми.

Протягом пленеру учасники конкурсу мають написати щонайменше по чотири роботи кожен. Їхні твори оцінюватиме журі, до складу якого входять провідні українські та світові художники, мистецтвознавці, представники організаторів та партнерів пленеру. Підсумки пленеру будуть оголошені на церемонії нагородження учасників під час фінальної виставки, яка відбудеться 26 червня. Переможці отримають спеціальну відзнаку «Кращий художник/The best artist», виготовлену з коштовних металів.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото авторки

*/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *