Центральна виборча комісія РФ заявила, що портал з інформацією про голосування за поправки до конституції країни атакували з-за кордону. Про це йдеться в повідомленні у Telegram-каналі ЦВК.
“Із самого ранку фіксуємо ddos-атаки на сайт конституция2020.рф. Імовірно, з Великобританії та Сінгапуру”, – ідеться в повідомленні.
25 червня у РФ почалося голосування за поправки до конституції, які ініціював президент країни Володимир Путін. Онлайн-голосування проводять із 10.00 25 червня до 20.00 30 червня. Проголосувати можна онлайн, у себе вдома, а також на виборчій дільниці за місцем постійної реєстрації або за місцем фактичного проживання.
За даними ЦВК, станом на ранок 28 червня проголосувало (зокрема дистанційно) 30 917 512 громадян (явка 28,46%).
Загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ, одна з яких передбачає обнулення президентських строків лідера Росії Володимира Путіна, призначено на 1 липня 2020 року.
20 січня 2020 року Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили у першому читанні 23 січня.
У документі, зокрема, пропонують внести можливість обіймати пост глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після відставки з поста президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.
Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради “задля забезпечення погодженого функціонування та взаємодії органів державної влади”.
Група експертів вважає, що так російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли закінчується його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.