У центрі Львова відкрився фотопроєкт про домашнє насильство

На площі Ринок у Львові відкрилася фотовиставка «ВІДЧУЙ –  наскільки мені боляче». Це перша частина із фототрилогії присвяченої протидії домашньому насильству.

На чотирьох банерах розміщено вісім світлин, які відтворюють життєві історії людей, які постраждали від насильства. З однієї сторони зображено насильство над жінками, з іншої – над чоловіками. Зокрема на світлинах можна побачити – фізичне, психологічне, економічне та сексуальне насильство.

«Ці фотографії – реальні історії людей, які є клієнтами нашого центру, і людей, які зголосилися брати участь в фотопроекті. Це люди, які відгукнулись відтворити свою життєву історію. Основна мета — щоб люди, які побачать ці фото, змогли сказати насильству «ні!», вміли протистояти. За минулий рік маємо понад тисячу офіційних звернень щодо насильства, цього року — вже 600 звернень. Але ця статистика не є правдивою — цю цифру треба помножити на сто, а може й на тисячу: кожна людина, з якою ми спілкувалися, чи колись чи зараз, потерпала від насильства. Є люди, які можуть про це заявити, а є люди, які потерпають і мовчать — це діти і літні люди. Саме тому ми не присвячували цю виставку до якихось днів протидії насильству чи акцій — ми зробили її у звичайний день, щоб показати, що це відбувається щосекунди, щохвилини», – розповіла директорка Львівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Горбач.

Зробила світлини фотографиня Зоя Мельнійчук. Як зазначила вона, під час роботи їй було надзвичайно важно як морально, так і психологічно. Адже пережити такі моменти, навіть постановочно, доволі сильне емоційне навантаження. Фотосесія тривала шість годин.

Даний фотопроєкт має інформативне значення, щоб люди дізналися про діяльність у місті Мобільної бригади. Вона надає безкоштовну допомогу людям, які постраждали від домашнього насильства. Гаряча лінія Мобільної бригади Львівського міського центру соціальних служб: 0−800−307−305 (всі дзвінки безкоштовні).

Крім того, уже скоро місто відкриє притулок для жінок, що потерпіли від насильства.

Павло Паламарчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *