28 вересня в Шевченківському райсуді Києва на засіданні у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета прокурор зробив короткий виклад обвинувального акта. Про це інформує УНН.
“Вибір Шеремета як об’єкта злочинного зазіхання, серед іншого, був пов’язаний із його відомістю та медійністю, а за допомогою вбивства саме такої особи можливо було досягти значно вищої мети злочинного умислу”, – прочитав прокурор.
В обвинувальному акті йдеться, що для здійснення такого злочину була потрібна значна кількість виконавців, тому “невстановлені на даний час слідством особи почали пошук співучасників вчинення злочину, при якому керувалися наступними критеріями схильності осіб… до насильницьких дій та низькими морально-психологічними якостями”.
Слідство вважає, що “на вказану пропозицію з особистих мотивів” погодилися Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко, Яна Дугарь “та інші невстановлені особи”.
“Особисті мотиви зазначених осіб – Кузьменко, Антоненка, Дугарь – полягали в підтримці ідей невстановлених на цей час слідством осіб щодо створення в суспільстві вкрай резонансної події з метою подальших провокацій, численних акцій протесту”, – сказав прокурор.
В обвинувальному акті зазначають, що замовників і організаторів убивства Шеремета слідчі не встановили.
Справу щодо обвинувачення Антоненка, Дугарь і Кузьменко в умисному вбивстві Шеремета за обтяжливих обставин розглядає колегія у складі двох професійних суддів і трьох присяжних. Вирок ухвалять простою більшістю.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, яка належала співзасновниці видання “Українська правда”, цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року глава МВС Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова медсестра Дугарь, військовослужбовець і музикант Антоненко та лікарка Кузьменко.
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася “розвідкою”: шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників. 21 травня стало відомо, що текст підозри змінили. У новій редакції йдеться, що Кузьменко тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не приводила її в дію.
22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.
18 серпня Кузьменко та Антоненку вручили обвинувальний акт.
Усі троє фігурантів справи свою провину заперечують.